Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszczelka pod pokrywę zaworów.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie, jaką uszczelkę polecicie pod pokrywę zaworów. Niecały rok temu miałem wymienianą, ciekło, mechanik podkleił silikonem. Dziś zauważyłem że w jednym miejscu się poci, gromadzi olej i obcieka. Teraz mam FEBI, jakiego silikonu użył mechanik nie wiem ... Bo odkręcenie i podklejenie w tym miejscu raczej już nic nie da, przejechałem na niej już z ponad 7tyś km ? Jak to najlepiej zrobić, sposób oraz materiały ?

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano

Bierz ELRINGA, handluję tym. Dobre uszczelki :)

Spoiler

 

 

Opublikowano
  • Autor
28 minut temu, Tweak napisał:

Bierz ELRINGA, handluję tym. Dobre uszczelki :)

  Pokaż ukrytą zawartość

 

Ile taki komplet ? Polecasz podkleić jakimś silikonem, jak tak to jakim ? (że na wysokie temperatury to wiem :) )

Opublikowano

podpisuje się pod pytaniem, jaki koszt uszczelki ? rozumiem, że to sama uszczelka + silikon we własnym/mechanika zakresie

też muszę zmienić

Opublikowano

Ja do Siebie kupiłem uszczelkę Reinza już ponad rok temu i ani śladu oleju nie ma do tej pory.

Opublikowano
  • Autor
36 minut temu, k232 napisał:

Ja do Siebie kupiłem uszczelkę Reinza już ponad rok temu i ani śladu oleju nie ma do tej pory.

Podklejałeś ?

Opublikowano

Uszczelka jest gumowa i silikon stosuje się tylko w 4 kątach od pół panewek wałka. Tak stosuję fabryka. Ja swoją używałem już kilka razy i dalej nic nie cieknie. Oczywiście musi być klucz dynanometryczny. Sorry nie zauważyłem że to 1.8. Ja mam tdi.

Wysłane z mojego myPhone ARTIS przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

i odpowiedni schemat dokręcania śrub

Opublikowano
  • Autor

Słyszałem że pierw "rogi" na krzyż, potem reszta. O ile pamiętam tą co miałem również była gumowa. Z jaką wartością to się dokręca ?

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano

U mnie robił mechanik, pojęcia nie mam na czym on to kleił ale trzyma elegancko.

Opublikowano
  • Autor

Silikon wyczytałem że niby jest dobry VICTOR REINZ, i że smarować pod jak i na uszczelkę. Siłę wyszukałem 10Nm.

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano
  • Autor

158zł komplet uszczelek w ASO

Uszczelniacz silikonowy 80 ml- 148,30 zł

ASO trochę sobie woła, sam nie wiem co robić, czy sens brać z ASO, a może Elring`a + podkleić Reizem i starczy ...

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano

Tyle masz podpowiedzi i dalej nie wiesz? ???

Opublikowano

uszczelka nie napinacz weź firmę jaką polecają Ci koledzy i jedziesz :)

ja tak zrobię za miesiąc jak dojdę do sprawnych :P

Edytowane przez TomOskroba

Opublikowano

 VICTOR REINZ dobra firma i cena tez kolo 60zł

Opublikowano
7 godzin temu, A4CCH napisał:

158zł komplet uszczelek w ASO

Uszczelniacz silikonowy 80 ml- 148,30 zł

ASO trochę sobie woła, sam nie wiem co robić, czy sens brać z ASO, a może Elring`a + podkleić Reizem i starczy ...

bierz uszczelki elringa i sylikon victora-reinza/dirko a to smarowidło na które aso nakłada 300% marży albo lepiej zostaw im do kanapek

Edytowane przez uszol

Opublikowano
  • Autor

A tą uszczelkę co jest w środku, pod pokrywą, też smarujecie ? Chodzi o te "koła".

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano
  • Autor

Nikt nie wie ? :mysli:

Opublikowano

wszyscy już by dawno zrobili :D bierz jak mówią koledzy, to nie remont silnika

Pozdrawiam ;)

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, TomOskroba napisał:

wszyscy już by dawno zrobili :D bierz jak mówią koledzy, to nie remont silnika

Pozdrawiam ;)

Jak by się lało to też bym zrobił, a to się poci i dopytać wole. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.