Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy wentylator od chłodnicy ma chodzić caly czas ?


jary1982

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiatrak od chłodnicy wam cały czas chodzi?? Czy po przekroczeniu jakiejś temperatury ?? U mnie silnik gorący a wentylator nie pracuje.

Gdzieś czytałem że przy silniku 4.2 jest wiskoza i wiatrak od chłodnicy musi cały czas chodzić...

Jak jest u was

Co to może być ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 1.9 tdi od chłodnicy chodzi cały czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.4 i mam dwa wiatraki jeden ten po lewej patrząc od strony kabiny ma pracować cały czas a drugi jest po prawej załącza się jak włączysz klimatyzację lub jak silnik złapie większą temperaturę czyli około 94 stopnie to się załącza . Może masz uszkodzony przez to nie chodzi ja mam aktualnie uszkodzony ten od klimy. Sprawdzałem porostu na krótko czy ruszy bo kiedyś mi się zagrzała a wentylator się nie uruchomił i to jest chyba najprostszy sposób moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem... jak mam zimny silnik to kreci sie wentylator ale reka mozesz go zatrzymac pozniej zaleznie od temp. przyspiesza i dalej mozesz pozbyc sie palca xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się znajomego mechanika i mówił że ten duży wiatrak po środku od chłodnicy załącza sie wtedy kiedy temp wzrośnie powyzej 90 stopni i jak się włączy klime. A z tym drugim po prawej patrzac od strony kierowcy to nie wiem jak jest :) - chyba zależy od ustawienia temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem ale ja mam jeden wiatrak i z ciekawości sprawdzałem niema połączenia z korbowodem jak w b5 jest napędzany jakimś przekaźnikiem,

kreci się powoli i wraz ze wzrostem temperatury wskakuje na większe obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, byłem u mechanika, podłączył pod komputer, zero błędów i jest tak (silnik 4.2 B7) . Wiatrak załącza się gdy temperatura osiąga dokładnie 102 stopnie i wtedy zaczyna chłodzić. Sprawdzał różnymi czujkami itd.

Jak się włączy klime załącza się od razu.

Potwierdzone w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...