Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem rytmiczne stukanie


kondi169

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni mam problem z rytmicznm stukaniem dochadzacym z prawej strony z przodu. Stukanie najbardziej słyszalne między 40 a 80km/h. Jest to stukanie równe z obrotem koła jak zwalniam to pukanie też. Puka podczas jazdy na wprost i przy skręcie chociaż jakby przy skręcie w prawo czasami mniej słyszalne a przy skręcie w lewo czasami bardziej. Pukanie jest przy jeździe na biegu i luzie przy hamowania także. Zmieniłem koła nic nie pomogło. Byłem na szarpakach nic nie pokazalo zawiecha okej. Brak luzow na łożyskach. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też luzów nie było na łozyskach, a mechanik jak wyjął łożysko to w którymś tam miejscu miało taki malutki wżer i nalot rdzawy, i zaleznie jak sie ułozyło to było słychać taki stukanie lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo lekkie popukiwanie nawet na równej drodze.
Byłem dzisiaj na trzepakach i zawieszeniu nic nie dolega, luzów na łożyskach nie mam ale wydaje mi się, że już lekko huczą, wymienię i zobaczymy czy to coś da.

Edytowane przez Cie5la
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, odkopię stary temat zamiast zaśmiecać forum nowym. Mam podobny problem, również u mnie występuje rytmiczne stukanie podczas :

-jazdy do przodu, podczas skrętu kierownicą w lewo pod kątem ok. 90 stopni skrętu kierownicy

-jazdy do tyłu przy maksymalnym skręcie kierownicy w prawo

Gdzie szukać problemu? Wahacze były wymieniane. Aktualnie się kuruję, może ktoś poradzi gdzie szukać problemu, jak wyzdrowieję biorę się za auto ;) Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...