Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie radio do a4 b5 2000r oryginalne (obecnie brak)


klaudyn

Rekomendowane odpowiedzi

To jest ori zestaw głośnomówiący z telefonem w podłokietniku. Jednak widziałem zestawy wyciągnięte z samochodów na aukcjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. porobiłem zdjęcia mojego "okablowania" "audio" To ono na zdjęciach. sory za ta pomarańczową "izolacje" ale top było na szybko po kupnie bo okazało się ze tam gdzieś plus z minusem się stykał. . . Tam zaizolowane są dwa grube i chyba są 3 albo 4 cienkie...

http://zapodaj.net/c0629245b584f.jpg.html

http://zapodaj.net/9a33de3782ef6.jpg.html

http://zapodaj.net/4aa9f9ed0231e.jpg.html

http://zapodaj.net/01efac4e41572.jpg.html

Edytowane przez klaudyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 zdjęcie- kostka czerwona z przewodem szaro-żółtym to ta "dodatkowa" która odpowiada za ewentualne navi i telefon.

3 zdjęcie- żółta kostka z 2 pinami - nie wiem od czego jest. Może być to kostka od tego "policyjnego" wyposażenia.

Niestety brakuje mi znajomości tematu, żeby coś Ci doradzić. Może odezwie się ktoś, kto ogarnia temat i spotkał się już z taką instalacją. Ewentualnie może jakieś inne forum Audi. Nawet patrząc na kostkę, na pierwszym zdjęciu z wyjściem przewodów "z boku", to nie spotkałem się z taką przy swoim radiu.

Być może instalacje dla wozów policyjnych były okrojone pod względem audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. We wtorek oddaję auto do elektryka, mamtakiepytanieczyto ori radiowspółgra jakos ztym wyswietlaczem przy zegarach? Że coś tam pokazuje czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem oryginalne radyjko audi symphony na 1din

no i muszę powiedzieć jednym słowem lipa 2 x 20 Watt...

oraz brak połączeń na tylne głośniki

zainstalowałem sobie radyjko firmy Sony CDX-GT35U wraz z głośnikami mac 2 x 250 Rms plus orginalne przetwornice z nisko tonowymi głośniczkami które były w komplecie

dopiero było widać różnicę jak dzień do nocy oczywiście jeszcze trzeba było pociągnąć kable do tyłu i założyć maskownicę na radio

troszkę pracy było ale na pewno warto nie tylko że ładnie się prezentowało ale i ucho zachwycało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wrzucam fotki moich zegarów. Mam pytanie ten dolny działa. Ale ten górny nie (zaznaczony na zdjeciu)

Ktos i powie od czego on jest? i czy nie działa dlatego ze nie mam ori radia jeszcze?

http://zapodaj.net/1c296b53ad958.jpg.html>20150308_133317.jpg</a>

Edytowane przez klaudyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nic nie ma. Żeby info z radia Ci się wyświetlało, musiałbyś mieć zegary z pełnym fisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie będę miał zew temperatury? Mozna go zmienic samego? beda tam wtyczki? Czy całe zegary?

Edytowane przez klaudyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to nie będziesz miał? Właśnie tam, gdzie na zdjęciu wyświetla Ci się ikonka o otwartych drzwiach, powinna pokazywać Ci się temperatura (po zamknięciu drzwi). Normalnie, gdy wsiądziesz do samochodu, to po przekręceniu kluczyka powinien Ci się zrobić test m. in. ciśnienia oleju(o ile dobrze to interpretuję), potem powinno zapalić się "OK" i zaraz po tym temperatura zewnętrzna.

Żeby zmienić zegary na te z pełnym fisem potrzebowałbyś nowych zegarów, manetki do obsługi komputera oraz nowych kostek. Po skleceniu tego w całość działałyby Ci zegary (i bodajże spalanie), ale wyświetlałyby się błędy m. in. poziomu płynu do spryskiwaczy i parę innych. Można by je wszystkie dać do masy i w sumie wyświetlałyby, że wszystko jest ok lub od razu zrobić całość porządnie.

W dziale 'Warsztat- zrób to sam' jest obszerny temat dotyczący tej zmiany jak i istnieje w internecie plik pdf posiadający (o ile dobrze pamiętam) ok 100 stron wraz ze zdjęciami jak krok po kroku każdy kabelek do czego przylutować. Z takim poradnikiem poziom trudności staje się niski, ale czasochłonny no i same koszta nie małe. Zegary z działający fisem, to kilka stówek (zależy za ile udałoby Ci się je trafić), manetkę można kupić używaną za niewielką kwotę i jeszcze do tego kostki (często handlarze oferują za symboliczną dopłatą kostki do zegarów z samochodów, z których te zegary wyciągnęli).

Też mam 1/2 fis tak jak Ty, ale moje już standardowo dla tego modelu odmówiły posłuszeństwa i będę je wymieniał, kiedy pogoda na to pozwoli ;)

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerna odpowiedź :)

Nie no tyle zachodu to nie wchodzi w grę :) No własnie test robi pojawia się napis OK i chyba gaśnie bo nie pokazuje temp na zewnątrz ani nic. Dziś mi pokazał rezerwę tylko...

A teraz najlepsze. Dziś odbierałem auto od elektromechanika (na koszt poprzedniego właściciela) w sprawie montażu radia którego nie było wcale. I odbieram pytam czy wszystko ok a on ze tak tylko radio nie działa bo antena chyba coś jest nie tak. Na pytanie czemu tego nie zrobił odpowiedział że nie wiedział czemu miałby to robić... :facepalm::facepalm::facepalm:

Bo kilku zdaniach odjechałem i stwierdziłem że naprawie to sam.. Wyczytałem że w tylnym lewym słupku jest zasilacz to sprawdzę i dam znać. A jak dojść do połączenia kabla z antena wmontowana w szybę? Od strony bagażnika?

Edytowane przez klaudyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii instalacji antenowej, to nie orientuję się w temacie, ale myślę, że po zdjęciu tylnej, lewej osłony słupka powinieneś znaleźć wzmacniacz antenowy no i już zobaczysz jak to tam leci, bo wydaje mi się, że gdzieś tam to wszystko razem powinno się łączyć. Ogólnie wydaje mi się, że cała instalacja (głośniki+zmieniarka+radio) leci w jednej wiązce do tyłu.

Co do braku wskazań temperatury zewnętrznej, to nie mam pojęcia. Z przodu, pod zderzakiem, tuż przy chłodnicy powinien być czujnik temperatury zewnętrznej. Jeżeli jest, to trzeba będzie kombinować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Dzisiaj naprawiłem radio, koncentryk nie był podłączony pod ten zasilacz w tym słupku, w ogóle końcówki nie pasowały tam żeby podłączyć ale jakoś tam odpowiednio połączyłem i gra ! :D:)

Ale jest oczywiście ale na tym białym kablu na którym powinno być zasilanie go nie ma. Dlaczego? Czytałem ze napięcie idzie z radia.

A tu nie ma. I Wyczytałem że trzeba kupić tan jakiś separator. Miał ktoś z tym do czynienia? Na razie radio działa ładnie odbiera zobaczę jak w mieście miedzy ludźmi i w ogóle. Może niewarto grzebać tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra to nic nie rób.

Ciężko wyczuć o co biega z separatorem bo u mnie w b6 nawet z ori radiem był i bez niego nic nie odbiera.[emoji12]

Jak Twoje gra to tak zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, póki działa lepiej tego nie ruszać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...