Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie turbo


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

prosze o sprawdzenie logów:

http://vaglog.pl/log_206426.html

turbina jest po czyszczeniu, brak luzów. Wszystko chodzi idealnie leciutko. Gruszki nie wymieniałem.

Dodam że po czyszczeniu tryb awaryjny się nie włącza i poprawiło się przyspieszenie.

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszką nikt nie kręcił czy coś? Jak z podciśnieniem ?? jakie jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbine sam rozbierałem do czyszczenia bo przeładowywało i włączał się tryb awaryjny. W środku czyli łopatki itp wszystko zrobiłem na polerke:D gruszka jest ta co była i wężyk jest podłączony. Czyli wychodzi na to że jest uszkodzona gruszka albo gdzieś dziurka w wężyku i turbo nie ładuje?


Teraz największa wartość 2300mbar to nie jest przeładowanie, bo nie umiem odczytywać tych tabelek. ? Z tego co pisaliście wcześniej to powinno być około 1,3 bara a nie 2,3 ???


Prosiłbym o pomoc

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak wyczyściłeś zmienną geometrie może sztanga gruszki bardziej się domyka lub bardziej otwiera wyciągnij ją i ustaw przepływ spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety samemu będzie problem najlepiej zawieźć do firmy która regeneruje turbiny i poprosić o ustawienie gruszki na fabryczne zadanie ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest fabrycznie jeszcze są plomby pozaklejane i nic nie była ruszana.

Teraz największa wartość 2300mbar to nie jest przeładowanie, bo nie umiem odczytywać tych tabelek. ? Z tego co pisaliście wcześniej to powinno być około 1,3 bara a nie 2,3 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie jest ustawione na nowy siłownik na nowej sprężynie a wiadomo po czasie wszystko się zużywa i sprężyna inaczej działa wiec na malowanie farbka nie patrz a co do ciśnienia jeśli dobrze pamietam powinno być miedzy 1,8-2,1 jeśli się myle proszę poprawić nie mam na 100% pewności... Ustawić możesz u mnie w firmie i wielu innych okolicznych tylko pamietaj nigdy nie wiadomo czy jest to wina turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięuję teraz rozumiem. Czyli te 2.3bara jest normą . ok jeszcze raz obejrze podciśnienie, albo najlepiej odrazu wymienie wężyki i dam info co i jak.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...