Skocz do zawartości
IGNOROWANY

205/40/17 przy 7.5J


mlodyB6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Powiedzcie mi czy ma ktoś może taką konfigurację opona+felga u siebie jak w temacie ?

Chciałbym oponę, która lekko się naciągnie na felgę ale żeby też nie stracić wiele z wysokości auta gdyż gwint mam skręcony dość dobrze, a aktualnie zimówki to 205/55/16.

Z kalkulatora wynika, że auto opadnie jeszcze o 4cm więc jestem jeszcze w stanie to przeżyć - ewentualnie trochę podniosę.

Do samej opony, ma ktoś jakieś zdjęcia od siebie jak to wygląda ?

Jakiego producenta opon wybrać - kupuję nowe.

Czy może wybrać węższą oponę ?

Od razu tak jak pisałem - chcę uzyskać lekki naciąg i tak - zdaję sobie sprawę, że na nasze drogi to zły pomysł.

Pozdrawiam!

Audi A4 B6 sdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Powiedzcie mi czy ma ktoś może taką konfigurację opona+felga u siebie jak w temacie ?

Chciałbym oponę, która lekko się naciągnie na felgę ale żeby też nie stracić wiele z wysokości auta gdyż gwint mam skręcony dość dobrze, a aktualnie zimówki to 205/55/16.

Z kalkulatora wynika, że auto opadnie jeszcze o 4cm więc jestem jeszcze w stanie to przeżyć - ewentualnie trochę podniosę.

Do samej opony, ma ktoś jakieś zdjęcia od siebie jak to wygląda ?

Jakiego producenta opon wybrać - kupuję nowe.

Czy może wybrać węższą oponę ?

Od razu tak jak pisałem - chcę uzyskać lekki naciąg i tak - zdaję sobie sprawę, że na nasze drogi to zły pomysł.

Pozdrawiam!

Audi A4 B6 sdn

Wejdź sobie na B5 battalion i tam masz stronkę z naciągami opon razem ze zdjęciami :wink:

Edytowane przez oca69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, znam tą stronkę.

Jednak chciałem też może jakieś zdjęcia od kogoś z Was gdyż tam co felga to trochę inaczej wygląda + może by się ktoś na ten temat również wypowiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50 mam na 7.5cala. ratuje Cie taka fotka? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 205/40 na 7,5J szału nie zrobi. Tzn będzie "poprawnie", bez naciągu. Miałem taki rozmiar na 8,5J i wyglądało to tak:

33fd4d1e3f08c711m.jpg

Jakieś tam naciągnięcie było, a zauważ że to jest felga szersza o 1 cal od Twojej. Z drugiej strony nie szedłbym już w węższą oponę, bo wtedy całość koła stanie się trochę karykaturalna względem jakby nie patrzeć dość masywnej budy. Więc albo faktycznie założyć to 205/40 ale nie liczyć na naciąg, albo z przodu założyć szerszą felgę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...