Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

chip a turbo od awx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanie majac chipa na seryjnych gratach gdybym chcial zmienic turbo na wieksze od awx musze robic korekte programu czy tak mozna jezdzic?

Opublikowano

Mozna pewnie jechac ale nie bedzie takiego efektu jak bys oczekiwal. A wieksze turbo to i od razu tip by sie przydal dp i chlodzenie...

Opublikowano

Gdzie do tej turbiny tip. Jedynie co to jakiś dolot zrobić wywalić kata i wszystko w tej sprawie.

Opublikowano

Witam mam pytanie majac chipa na seryjnych gratach gdybym chcial zmienic turbo na wieksze od awx musze robic korekte programu czy tak mozna jezdzic?

mozna jezdzic ... choc logi dynamiczne po zamontowaniu wiekszego turbo wskazane

Opublikowano
  • Autor

Witam mam pytanie majac chipa na seryjnych gratach gdybym chcial zmienic turbo na wieksze od awx musze robic korekte programu czy tak mozna jezdzic?

mozna jezdzic ... choc logi dynamiczne po zamontowaniu wiekszego turbo wskazane

nie mam juz katalizatora tylko rure przelotowa dolozylem tez kolektor od awx chcialem jeszcze wieksze turbo i pytam czy ktos po chipie zakladal turbo awx czy jest roznica jakas lepiej wstaje z dolu?

Opublikowano

Jezeli juz to moze wstawac gorzej .... Bez korekty pod nowe turbo roznicy na plus nie odczujesz ....

Edytowane przez spanky

Opublikowano

jak trafisz na zdrowe awx to będzie wstawać z dołu lepiej niż seryjne afn

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam. Podłączę się do tematu. W moim afn padło turbo i założyłem turbo od ajm i trochę za późno wstaje. Turbo jest po regeneracji i wstaje ok 2400 obr i teraz mam pytanie czy potrzebny jest teraz program czy lepiej trochę gruchę od turbo skręcić?

Opublikowano

Turbo w AFN i AJM to jedna chwała. Widocznie geometria źle ustawiona...albo inny problem jest.

Opublikowano

Turbo regenerowane i źle by ustawili?

Opublikowano

Myślisz że mało razy się z tym spotkałem po regeneracji :decayed:

Opublikowano

To teraz wystarczy mi sztange wyregurlować, a ogranicznika nie ruszać tak?

Opublikowano

ustaw i sztangę i ogranicznik tak jak był przed regeneracją, pewnie ogranicznik wystawał 2 zwoje a sztanga 8

Opublikowano

Nie da rady ustawic samemu kazdy rdzen ma inny kat otwierajacy geometrie jak ustawi na stara to nic nie da wazne aby gruszka pompowala 0.6 mm bara a zderzak od geometri to lepiej ustawic na przeplywowce aby ruszal jak nalezy bo na oko to wiesz co mozna...

Opublikowano

jak ja lubię posłuchać teoretyków, każdy ma przepływówkę w domu to fakt

gdy turbo jest już na aucie wystarczy mieć tylko vaga by ogranicznik ustawisz, trochę żmudna zabawa ale da najlepszy efekt, na stole ja przynajmniej wspomagam się endoskopem bo nie posiadam owej przepływówki, a sztanga to jest dużo prostsza metoda, z dokładnością do 0,1mm można to ustawić jak należy, możesz skrócić sztagnę, kładziesz gruszkę na swoim miejscu, dociskasz palcami i drugą ręką sprawdzasz czy jest luz na bolcu na dole, jak jest wydłużasz sztangę o pół obr i znowu sprawdzasz czy już nie ma luzu, jak nie ma możesz zostawić, tym sposobem masz w max pozycji bolec na dole i za razem sztanga nie jest zbędnie napięta w pozycji wyjściowej, jeżeli już jest grusza stara i ma słaba sprężyna można wydłużyć by 1mm gruszka odstawała nad wspornik i po dokręceniu będzie zawsze z większa siła działała, kolejne a zarazem najważniejsze to wakuometrem spr w trakcie 011bs czy jest 0,75 nie mniej

o moje oczy się nie martw, a swoje może nie mecz czytaniem tych teoretycznych bzdetów w necie bo z takim podejściem żadnej turbiny dobrze nie ustawisz bez super sprzętu ;P

Opublikowano

Sztangą nic nie ustawisz tylko zderzakiem

garażowe patenty stosuj u siebie

Edytowane przez adifek

Opublikowano

zgadza się, sztangą nic nie ustawie o ile jest ustawiona prawidłowo, zderzakiem też nic nie ustawie jeżeli jest prawidłowo ustawiony, ale to nie koniec zabawy by turbo wstawało o te 200-500obr szybciej i bardziej stabilnie trzymało ciśnienie ;)

zakład który powinien się na tym znać czasem ustawia to bez pojęcia w swoim garażu, no ale cóż garaż garażowi nie równy ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.