Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto pływa przy mocniejszym przyśpieszeniu


Lutek90

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam problem ,tak mi się wydaje jeżdze na letnich gumach ale praktycznie jak lekko popada i własnie miałem dziś taka sytuację że delikatnie po deszczu wrzucam powiedzmy 3 albo 4 i cisnę do spodu gaz a tu auto pływa i rzuca na lewą i prawą stronę chyba ma problemy z trakcją i złapaniem toru jazdy czy to wina opon czy gdzieś indziej leży przyczyna ? Strasznie boksuję auto przy mocniejszych startach no i rzuca nie podoba mi się to , oczywiście ESP jest włączone , chociaż sam nie wiem kiedy już jest włączone, kiedy kontrolka świeci autka na żołta z poślizgiem czy nie bo pisze jak naciskam jeszcze raz ESP przycisk że ASR/ ESP ON i znika ta kontrolka , dajcie znać co jest nie tak bo nie jest to przyjemne , nie wiem jak na suchej drodze ale na delikatnie mokrej moim zdaniem jest coś nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jedziesz i wrzucisz luz nie telepie autem? w b8 pospolity jest problem lozysk przegubow wew w skrzyni.

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o telepanie bo jade 200 i nie telepie autem tylko przy przyspieszaniu rzuca nią jak by było zero trakcji nie trzymała się kompletnie drogi , może wrzucę filmik , jutro będe jechał autem to coś może nagram i pokaże wam po drodze jak to wygląda , tak jak by może geometria , w sumie nie ustawiałem nigdy a na przeglądzie coś mi angol mówił że mam jeden łacznik chyba luz albo coś w tym stylu i teraz sam nie wiem co i jak . a Kiedy jest ta trakcja włączona kiedy się świeci ikonka na pulpicie zółta z poślizgiem czy jak nie świeci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieci jak sie wlaczy.wydaje mi sie ze luz na laczniku stabilizatora nie wlaczy ci kontroli trakcji. esp smiga na tej samej czujce co abs.czyli w przegubie zew. stawialbym raczej na ktorys wachacz

nic nie stuka?

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nic nie stuka , ale dziś spróbóje włączyć to ESP i pojeździć na ESP zobaczę co i jak tam czy coś lepiej czy jednak nie .


Powiem tak jak włączam Kontrolkę ESP czyli naciskam ten przycissk ESP OFF - zaświeca się kontrolka zółta z poślizgiem auta i piszę ASR OFF , jakto naciskam jeszcze raz zniak ta kontrolka i Pisze ESP ON / ASR ON , to sam nie wiem jak to jest , ale zrobiłem tak że włączyłem tą kontrolkę świeciła jechałem jakiś czas i chyba jak przyspieszam do predkosci ponad 80 km/h to samoczynnie zgasa i pisze ASR ON ESP ON i prawdę mówiąc nie ma już tego efektu przy przyśpieszaniu że rzuca autem na lewo i prawo tylko sam nie wiem jak to jest już z ta kontrolką ... zawsze ją muszę włączac przy starcie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przekroczeniu 70km/h ecu wlaczy ci z powrotem esp/asr. jak nacisniesz "esp off",wylaczysz esp jak przytrzymasz "esp off" wylaczysz asr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej rzuca autem jak kontrolka włączona myślę że kiepskie opony są i pewnie wina leży po stronie gum i pewnie dlatego że nei ma zrobionej geometrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a jak jedziesz i wrzucisz luz nie telepie autem? w b8 pospolity jest problem lozysk przegubow wew w skrzyni.

Możesz napisać coś wiecej na ten temat. Znajoma ma własnie tak żę nie idzie ruszyc z piskiem opon tylko auto targa do przodu ale tak jakby hmm skacze to samo jest jak jedzie z mala predkoscia gaz w podloge to auto traci trakcje silnik 2.0tdi CAHA 170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jedziesz i wrzucisz luz nie telepie autem? w b8 pospolity jest problem lozysk przegubow wew w skrzyni.

Możesz napisać coś wiecej na ten temat. Znajoma ma własnie tak żę nie idzie ruszyc z piskiem opon tylko auto targa do przodu ale tak jakby hmm skacze to samo jest jak jedzie z mala predkoscia gaz w podloge to auto traci trakcje silnik 2.0tdi CAHA 170

niech znajoma wylaczy najpierw esp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jakie koszta są naprawy tego gniazda od skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemale.masz do wyboru . nowa skrzynia. koszt kilkunastu tys. lub tanszy : demontaz skrzyni,toczenie nowych otworow,wprasowanie nowych lozysk. moze w 1000 zl sie zmiescisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nic nie stuka , ale dziś spróbóje włączyć to ESP i pojeździć na ESP zobaczę co i jak tam czy coś lepiej czy jednak nie .

Powiem tak jak włączam Kontrolkę ESP czyli naciskam ten przycissk ESP OFF - zaświeca się kontrolka zółta z poślizgiem auta i piszę ASR OFF , jakto naciskam jeszcze raz zniak ta kontrolka i Pisze ESP ON / ASR ON , to sam nie wiem jak to jest , ale zrobiłem tak że włączyłem tą kontrolkę świeciła jechałem jakiś czas i chyba jak przyspieszam do predkosci ponad 80 km/h to samoczynnie zgasa i pisze ASR ON ESP ON i prawdę mówiąc nie ma już tego efektu przy przyśpieszaniu że rzuca autem na lewo i prawo tylko sam nie wiem jak to jest już z ta kontrolką ... zawsze ją muszę włączac przy starcie auta?

ESP zawsze po odpaleniu silnika jest załączone nic się nie świeci Jak wyłączysz to zapala się kontrolka żółta wtedy nie działa ,po przekroczeniu 70 km/h esp samo się załącza

Jakie masz opony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...