Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysoka temperatura oleju


lipek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy . Mam problem j/w po przejechaniu okolo 30km olej ma ponad 90°C. Wczesniej jak bylo zimno nie przekraczal 80 przy butowaniu mial tyle co teraz przy spokojnej jeździe. Dodam tyljo ze w zime wpadlem do rowu rozwalilem miche olejowa i dojechalem tak do domu 5km po dojechaniu jeszcze wylecialo z l oleju dziura nie byla dużąa. Kontrolka sie zapala . Gasilem silnik jak tylko sie rozpedzilem. Po wymianie wszystkiego pękł mi przewod od cieczy .i olej osiągnął 120C plyn mial normalnie 90C i tylko po oleju zorientowałem sie ze jest coś nie tak. Auto bylo puste. Dodam tylko ze pali ładnie przyspiesza i cicho pracuje nie słychać żadnego tłoczenia. Jaka moze byc przyczyna tak wysokiej temperatury. Czuc ze się gotuje jak postoje w korkach to dochodzi do 100 . Czekam na jakies porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij pompe wyczysc zaworek w niej i wsadz. A wymieniales czujnik temp.oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

Dołącze się do tematu. 2 miesiące temu zrzuciłem obie pokrywy zaworów. Nagar był masakryczny. Wszystko ładnie wyczyściłem. Nie robiłem jeszcze dołu silnika. Rozumiem że nagar osadza się też w pompie oleju i samej misce ? Dla pewności. Pompa oleju to ten element do którego przykręca się filtr oleju ? Mam ten sam problem. Jak postoje w dobrym korku po potrafi wyskoczyć temp i powyżej 100 stopni :/ temp wody niby jest ok ale jak dojade, zaparkuje wyłącze silnik, włacze ponownie to wskazówka od wody wylatuje na ok 100 stopni. oliwa w tym samym stanie temperatura jak przy wyłączaniu silnika. czyżby zatkany smok pompy oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...