Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dziwne szarpanie przy przyśpieszaniu


Legolas5

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam ten sam problem a link wyżej nie działa nie mam pomysłów co robić dalej co sprawdzać, zero błędów na vag, auto nie kopci, odpala dobrze czy zimny czy ciepły zawsze od dotknięcia. proszę o jakieś propozycję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z góry przepraszam że mój pierwszy posty jest w inny dziale niż przywitanie. Podobnie jak wy mam taki sam prblem z moim AJM. Szarpanie pojawia mi się przeważnie na 4 biegu podczas przyspieszania, czasem również na 5. Najczęściej mam ten problem w momencie gdy silnik na oko ma z 45 stopni. Na zimnym i na ciepłym jest ok, pojawia mi się to na chwile przed momentem ruszenia się wskazówki temperatury cieczy chłodzącej. Na chwilę obecną nie mam pojęcia co to jest, aczkolwiek mam również uszkodzną pompe vacum. Czy brał ktoś taką możliwość pod uwagę? W przyszłym tygodniu wymieniam pompę i dam znać Wam czy coś się w tym temacie zmieniło. Proszę również o jakąś odpowiedź jeżeli komuś już udało się to zrobić ponieważ boję się, że wyskoczy mi silnik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przez jakiś czas walczyłem z takim szarpaniem...

1 filtr paliwa może robić takie cyrki

2 Polecam zaślepić całkowicie EGR, albo chociaż odłączyć podciśnienie

3 Koniecznie przeczyścić pompki specjalnym preparatem, np tym od liqui moly.

U mnie pomogło, wszystko chodzi jak w zegarku :)



na jałowym biegu czasami sa normalne obroty, po czym jest takie "cyknięcie" i obroty spadaja, pozniej znowy jest "cyknięcie" i obroty wracaja do normalności.

Jakiś duży przekaźnik sie zwiera, rośnie pobór prądu i obroty zwalniają. Rozwiera, pobór sie zmniejsza i obroty przyspieszają. Nic nadzwyczajnego w niedużych silnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...