Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystanse pod felgę 5x110


igor.gieralt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ! ;)
Ostatnio wpadły mi w oko fajne felgi, niestety rozmiar śrub to 5x110.

I tu moje pytanie czy dałoby wsadzić jakieś dystanse/adaptery pod tą felgę?
Felga 18" o szerokości 8J i osadzeniu ET35, jaki trzeba było by dać minimalny dystans, żeby nie obcierała o wahacz ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystansu 112/110 raczej nie ogarniesz. W takim przypadku jedyną opcją są pływające śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak takie śruby się mocuje i jak to później wpływa na zachowanie i stan zawieszenia ?

P.S. Widziałem też coś takiego: http://olx.pl/oferta/dystanse-zmieniajacy-rozstaw-srub-5x112-na-5x100-CID5-ID3qYGn.html
Takie rozwiązanie by nie podeszło ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcasz je jak każdą normalną śrubę ;) Link który podałeś nie działa, ale z jego treści widzę że chciałeś pokazać dystans 100/112, a w pierwszym poście piszesz o przejściu 110/112 - jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chodzi o dystans to byłoby ciężko. Jest też coś takiego, tyle że chyba się nie łapię w tych oznaczeniach :P Chciałbym zamontować felgi o rozmiarze 5x110 w normalnym a4 b5 czyli bodajże 5x112, tu niby piszą że mają tego typu dystans: http://www.mapet-tuning.com/sklep/dystanse-zmieniajce-rozstaw-p-120.htmlale nie wiem do końca czy o to chodzi :) A bez dystansu nie byłoby problemu z ocieraniem kół o wahacze podczas jazdy przy zamontowaniu śrub pływających ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają całą rozpiskę dostępnych dystansów, ale przejścia 110/112 nie mają ;) Taki adapter jest nie tylko (chyba) niewykonalny, ale też mija się z celem, kiedy problem można rozwiązać pływakiem. ET35 dla 8J to dość "uniwersalny" parametr. Nie powinno nic ocierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak śruby pływające umożliwiają montaż tego typu kół. A nie ma jakichś negatywnych stron tego typu rozwiązań ? I jaki zestaw śrub zakupić bo widziałem, że jest ich dość sporo ? :)
P.S. Chodzi mi o dopasowanie tych felg: http://allegro.pl/felgi-opony-5x100-plw-18-polerowany-rant-i5154172014.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=alluserscro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz weź kilka wdechów i ogarnij pierwszy post... W temacie masz 110, potem pokazujesz link do felg z rozstawem 100. TO JEST DUŻA RÓŻNICA. Jeszcze raz:

Przejście 110 --> 112 - pływaki

Przejście 100 --> 112 - adaptery

Tylko szukając używek w 99% przypadków trafisz na adapter 100 (piasta) --> 112 (felga). Ty potrzebujesz odwrotną kombinację, która nie ukrywam że jest o wiele rzadsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście... Wkradła mi się pomyłka :decayed: W takim razie temat mam raczej rozwiązany, te felgi odpadają :P Dziękuję za pomoc, w takim razie nadal będę szukał felg, raczej 5x112 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...