Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uniwersalny centralny zamek, sterownik-montaż


lime83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z moim audi, otóż nie działa mi centralny zamek z pilota. Problem znam, ale nie będę go opisywał, chyba, że ktoś będzie chciał.

Kupiłem niedawno uniwersalny sterownik centralnego zamka i nie mam pojęcia jak mam go zamontować, to znaczy nie wiem gdzie mam się podpiąć, chodzi o sygnał zamknięcia, otwarcia i oddzielny kanał do otwarcia bagażnika.

Spędziłem dzisiaj popołudnie w poszukiwaniu kabli odpowiedzialnych za w/w zadania i nie mogłem dojść do ładu.

Rozbebeszyłem pół auta i tak zostawiłem, bo szkoda mi go składać :/ nie kończąc tego co zacząłem.

Dlatego też proszę o pomoc, jakiś schemat kostek w module czy też w boczku pod kierownicą, gzie powinienem się podłączyć?

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością.

Edytowane przez lime83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej to podłacz się pod przycisk otwierania i zamykania który jest na drzwiach ale nie jest to najlepsze rozwiązanie bo drzwi zamkną się bez ryglowania, ogóle to problem jest bo informacja ze drzwi mają się zamknąć idzie po magistrali CAN, nie lepiej naprawić fabryczny centralny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już podłączałem, ale niestety nie działało zamknięcie auta. Cały czas otwierało, jak by jakiś błąd w sygnale był.

Co do naprawy. Tak było by najlepiej, ale w moim przypadku do końca nie wiadomo czy wymiana modułu by coś dała. Ktoś najprawdopodobniej wymieniał już moduł, a z opisu tutaj na forum wychodzi, że działa na częstotliwości 315mhz, a pilot mam pod 433mhz, wiec jak wiadomo nigdy nie bedą ze sobą współpracować.

Na chwilę obecną wystarczy podłączyć dosłownie trzy kabelki sygnałowe i problem z głowy :-) Tylko które?

Edytowane przez lime83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w tym module który kupiłeś są to trzy sygnały masy? zamknij, otwórz i otwórz bagażnik ?

poniżej masz jeszcze schemat przycisku w drzwiach, ale niestety niema rozrysowane który pin jest zamknij a który otwórz, jest też taka możliwość że w jednym przewodzie jest i zamykanie i otwieranie

Bez_tytu_u.jpg

Edytowane przez bin85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem uniwersalny sterownik. Do podłączenia mam trzy kanały plus domykanie szyb i kierunki, ale zalerzy mi na otwieraniu, zamykaniu i oddzielnym kanale do otwierania bagażnika.

Sterowanie w audi jest na masie czy fazie? Pytam, bo podłączyłem na + a mase skrosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzić jak załącza przycisk na drzwiach.

i jak chcesz sie podpiąć to musisz tam, bo od niego idzie sygnał do silnika szyby, a dalej już do modułu komfortu po CAN i dalej do pozostałych drzwi.

aa w wersjach USA były przyciski ryglowania w tylnej popielniczce i sygnał idzie do komfortu - ale tylko jeden przewód - czyli raz masa zamyka a raz masa otwiera. Kwestia jeszcze czy europejczyk będzie miał obsługę programową tego sygnału

a nie podoba mi się montaż centralki w drzwiach - chyba szybciej i bezpieczniej będzie wymienić piloty....

Edytowane przez Homiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za rade, ale teraz to juz kupilem wiec trzeba jakos podlaczyc xd

Jutro bede z tym walczyl. Jak sie uda to napisze co i jak.

Pozr

Dzisiaj rozebrałem wtyki w module i boczek w dzwiach, sprawdziłem chyba wszystkie mozliwości podłączenia i co nieco znalazłem. Jutro postaram się wszystko podłączyć. Jak się uda to opisze na forum, moze zrobie jakieś fotki :)

pozdrawiam

Witam. Centralka zamontowana i dziala xd Co prawda nie jest to oryginal, ale cos za cos. Generalnie zamyka z pilota i otwiera z pilota, dodatkowo zamyka szyby, z tym ze nie mamy na to wplywu, po wcisnieciu zamkniecia a szyby sa otwarte, sama wysyla sygnal na zamkniecie, wiec albo tego nie podlaczamy albo mamy tak jak napisalem.

Podlaczylem sie do sterownika w dzwiach kierowcy, troche zabawy jest, ale satysfakcja bezcenna :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne się troche pod temat bo już nie chciałem zakładać nowego.

zakupiłem do siebie taki oto zestaw centralnego z pilota http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-3175-SRa-Proxima-SRPi.html

podłączone, wszystko działa otwiera zamyka.

tylko moje pytanie polega na tym jak podpiąć pod to domykanie szyb?

a problem polega na tym, że ori miałem korby i sam jakiś czas temu rezałem elektryczne szyby.

z ori wiązki która kupiłem razem z el szybami zostały mi luzem 2 czy 3 kabelki, które nie sa nigdzie podpięte, i z tego co się orientuje to one jakos chyba powinny być podpięte aby domykanie działało.

jak to wszystko podpiąć zebym miał domykanie szyb z tą centralką?

czy musze jakiś dodatkowy modół miec w samochodzie aby domykanie działao, anie tylko podpiecie pod tą centralke

a i mam el. szyberdach który ma funkcje domykania, ale z kluczyka tak jak ori było.

Sorki panowie jeśli to jakaś różnica, nie zauważyłem że tutaj chodzi o b6, a ja mam b5 :)

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to w b5 jest latwiej wszystko podpiac, widzialem gdzies na forum, podpinany centralny w kostki w boczku pod bezpiecznikami, nie wiem dokladnie czy byla tam mowa o domykaniu szyb. U mnie uniwerslany sterownik ma funkcje domykania szyb, ale narazie tego nie podlaczalem. Z kluczyka otwieranie i domykanie szyb dzialalo po dluzszym przytrzymaniu kluczyka. Niestety, uni piloty tak nie maja, a szkoda xd

Zobacz w tych kostkach, moze jakos dojdziesz.

Wysłane z lg g2 mini z pomoca tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak jest z szyberdachem właśnie, przy przytrzymaniu sie domyka :)

a szyby nie bo nie miałem ori el tak jak pisałem.

no napewno kostki tamte ale pytam kogos kto moze wie bo tam jest straszne siano i moge szukac w nie skonczoność tego.


ten mój uni też ma napisaone ze ma tą funkcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...