Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja oprogramowania sterującego silnika-Problem


PiterEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam co prawda Seata Exeo 2010 z silnikiem 2.0 TDI CR kod silnika CAHA ale to blizniacze auta z A4 b6,b7 i silniki z B8. Byłem dziś w Seacie umówiony na aktualizację softu programu sterującego. Auto zabrali mi na ok 2h. I niestety nie zrobili aktualizacji. Pan przyszedł i mi powiedział że mają problem i podczas aktualizacji ONLINE z hiszpani maja problem że nie chce się im połączyć z autem. Diagnostyka VAG przez złącze działa jednak bez problemów. Pan powiedział ze nie wie co jest ale pewnie przyczyna jest w aucie na 90%. A na dalsze poszukiwania przyczyny potrzebują więcej czasu.

Jak zapytałem czy nie mogą do centrali napisać podając numer błędu lub coś w tym stylu... To odpowiedział że nie moga tak ze musze najpierw wykorzystac wszystkie sciezki procedury swoje zanim skontaktują sie.

Ale też pierwsze co ja bym zrobił to rozłączył akumulator na parenaście minut. Kiedyś tak miałem w Leonie że coś zawiesiło się i nie mogłem diagnostyki zrobić.... rozłaczenie aku pomogło.

Powiedziałem Panom że zmieniałem moduł komfort ze względu że zakładałem pakiet oświetlenia.... To Pan powiedział ze moze to być przyczyna. BO z tego co on wie chyba jest kodowany moduł komfort pod VIN. A chyba źle wie bo nigdzie nie znalazłem aby moduł komfortu z B6 i B7 trzeba było kodować pod VIN. Powiedziałem mu... ale nic na to już nie powiedział. Powiedział ze komputer chyba jak odpytuje ONLINE serwer to sprawdza po winie jakie było fabrycznie wyposażenie i wtedy po tym sobie sprawdza. A tu jak zmieniony jest komfort to już mu się wtedy nie zgadza.... ale nie chce mi się wierzyć. Przecież to sterownik silnika a nie komfortu jest odpytywany do aktualizacji. Myślicie że to może być przyczyna ?

A może ktoś ma dostęp do oprogramowania sterującego Seata Exeo albo ogólnie bądź może sprawdzić czy do sterownika jakiego ja mam jest nowszy soft:

Adres 01: Silnik (J623-CAHA) Plik etykiet: 03L-906-022-CAG.clb
Oznaczenie elementu SW: 03L 906 019 A HW: 03L 906 022 GE
Komponent: R4 2,0L EDC H05 6558
Wersja softu to to:6558
Na forum audi a2 user PinkFloyd pisał że można do Audi kupić płytę z softem sterującym. Jest to płyta oryginalna AUDI. A czy takie coś do SEATA jest i jaki ma to numer ?
Co może być przyczyną że nie mogli zrobić aktualizacji ? Bo gdybym miał plik .SGO to był podjechał do jakiegoś tunera i by mi wgrał ten soft.
Niby umówiłem się na 7.04.2015 do nich na szukanie przyczyny... ale tak myślę że odpuszczę temat bo mają punkt zaczepienia ze była ingerencja w elektrykę dokładanie modułu komfort innego i bedą szukać skasuja mnie na kase a i tak nie zrobią aktualizacji.
Co o tym sądzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest powód aktualizacji ECU?

Bo jeśli masz ochotę tylko i wyłącznie na wyższy numerek SW, to jest to głupota.

Nie traktuj auta jak PC-ta.

Poza tym aktualizacja tego sterownika to plik .frf a nie .sgo

Edytowane przez szogun0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob chiptuning wtedy bedzie aktualny soft pod zuzycie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest powód aktualizacji ECU?

Bo jeśli masz ochotę tylko i wyłącznie na wyższy numerek SW, to jest to głupota.

Nie traktuj auta jak PC-ta.

Poza tym aktualizacja tego sterownika to plik .frf a nie .sgo

A masz może podgląd do plików frf jaki jest najnowszy do mnie soft lub gdzie mogę pobrać takie softu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...