Skocz do zawartości
IGNOROWANY

licznik full fis informacje


a4mwo

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowalem ostatnio licznik full fis vdo lift, i dzisiaj wleciało radio audi concert cd. I moje pytanie brzmi, co trzeba podłączyć, aby na wyświetlaczu wyświetlalo aktualną stacje itp itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem ostatnio licznik full fis vdo lift, i dzisiaj wleciało radio audi concert cd. I moje pytanie brzmi, co trzeba podłączyć, aby na wyświetlaczu wyświetlalo aktualną stacje itp itd?

musisz kolego poprowadzić sygnał i sprawdzić piny czy wszystko jest dobrze podłaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone dwie kostki, czarna i brązowa. W której kostce sprawdzić muszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone dwie kostki, czarna i brązowa. W której kostce sprawdzić muszę?

po pinach sprawdzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych sprawach jestem zielony i nie wiem w ogóle, od czego zacząć, od licznika czy od radia i od jakiej kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych sprawach jestem zielony i nie wiem w ogóle, od czego zacząć, od licznika czy od radia i od jakiej kostki.

napisz na spotach swoich może ktoś ogarnie Ci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie. Czy przyciski w radiu są podświetlane, czy tylko sam wyświetlacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie. Czy przyciski w radiu są podświetlane, czy tylko sam wyświetlacz?

z tego co wiem wszystko świeci całe radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz concert na płyty cd to to radio jest już po szynie CAN. jeżeli masz licznik full fis to musisz pociągnąć 2 kable od licznika do radia w radiu są to piny widoczne na zdjęciu poniżej CAN-H i CAN-L a w liczniku musisz to wpiąć w piny w szerej kostce czyli pin nr.5 CAN-H i pin nr. 6 CAN-L po takim zabiegu powinieneś mieć już RDS na fisie i do tego podświetlenie radia wraz z przyciskami oraz radio będzie się włączało i wyłaczło po wyjeciu kluczyka ze stacyjki jak i po włożeniu go i przekręceniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te piny wybraniu znajdują się w czarnej czy brązowej wtyczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w radiu masz 2 kostki czarne z tego co pamiętam i jedna czarna jest zasilająca radio a zaś druga to jest ta na samej górze w której skład skaładaja sie tak jak by 3 mniejsze kostki bo w całej tej kostce jest mozliwośc podłaczenia zmieniarki, aktywnego tyłu czyli półki z głosnikami oraz własnie to rds na fisie i brazowa kostka to jest wyjście na głosniki w drzwiach


52aem8u8.jpg

8ok6ggi5.jpg

dokładnie w ta kostke jak na fotkach musisz sie wpiac a w pierwszej fotce masz zaznaczone dokładne piny dla tego radia co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Tutaj masz schematy z opisami podłączeń.

Jak wyżej ktoś już pisał sygnał na fisa idzie po takiej potrójnej kostce ( czasem podwójnej jak u mnie, jednej części brak bo nie mam zmieniarki).

U mnie ta kostka jest kolorowa, a ta odpowiadająca za wyświetlacz jest chyba zielona właśnie, poszukaj dobrze może gdzieś być schowana w plątaninie przewodów :)

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja mam tylko dwie wtyczki. Czarną i brązową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz sobie kupić taką samą kostke jak na tej aukcji z pinami i wpinasz tylko 2 piny tak jak ci zanzaczyłem na fotce i wpinasz kostke w środkowe miejsce tak jak masz zaznaczone

http://allegro.pl/kostka-mini-iso-zielony-7897-i5038573087.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale trzeba jeszcze drugą strone gdzieś podlaczyc ;)

Takie coś znalazłem jest tam napisane gdzie wpiąc te kable w licznik, jednak jest to z forum A3 :

Jeżeli radio ma wyjście CLK i DATA to możesz podpiąć pod szarą kostkę do pinów 12 i 13 i będzie info na fisie.

W zegarach przedliftowych, czyli takie z analogowym zegarkiem (o takich autor tematu pisze) jest kostka T20 w kolorze czerwonym. Z tej kostki do radia powinny być wyprowadzone następujące sygnały na radio samochodowe:

PIN 12 - Clock signal for radio

PIN 13 - Data signal for radio frequency display

PIN 15 - Enable signal for radio frequency display

Nie ma jednak gwarancji że radio poliftowe będzie prawidłowo działać z przedliftowymi zegarami. Na górnej naklejce na radio jest rozpiska tzw pinout. Tam jest informacja na jakich pinach mamy wyprowadzone sygnały. Ta rozpiska wygląda zawsze tak samo dla wszystkich odbiorników bez względu na to czy to chorus czy concerto. Różnice polegają tylko na tym że wybrane odtwarzacze mają na naklejkach brak wybranych sygnałów np: brak wspomnianych już wyżej CLOCK, DATA, ENABLE. W takim wypadku prawdopodobnie nie zadziała wam komunikacja z FIS. Wynika to z tego że od 2002 roku w Audi komunikacja między radio a licznikiem odbywa się po CAN. Nr PIN w radio kostka T20 ( w starych autach składa się z 3 segmentów zielony, niebieski zółty):

7 - CAN bus High (infotainment) (as of MY 02)

12 - CAN bus Low (infotainment) (as of MY 02)

Stare liczniki nie posiadają komunikacji po CAN i na FIS nie wyświetli się nic. Jeśli jednak jesteście posiadaczami odtwarzacza z rozpiską PIN gdzie istnieje pełny opis to na kostce T20 będzie tak:

8 - Clock signal (up to MY 01) --> należy połączyć z licznikami kostka czerwona T20 PIN 12

9 - Data signal (up to MY 01) --> należy połączyć z licznikami kostka czerwona T20 PIN 13

10 - Enable signal (up to MY 01) --> należy połączyć z licznikami kostka czerwona T20 PIN 15

Tak połączone ze sobą urządzenia powinny działać poprawnie i na FIS pojawi się komunikat RDS. Tym którzy mają radio poliftowe z CAN i auto z przeliftowym zegarem polecam nową generację emulatorów CAN (opisywał w swoim temacie RAFI) który emuluje, dekoduje sygnały CLOCK, DATA, ENABLE. W takim przypadku emulator po CAN rozpoznaje i dekoduje sygnał z odbiornika i wyprowadza je na stary licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ogarniesz tematu to podjedź do elektryka czy do kogoś z forum i będzie spokój :) mi się udało to Tobie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka i według niego nie da rady podłączyć, ponieważ za nowe radio jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja u siebie mam również radio z audi z chyba 2004 albo z 2005 r i siedzi u mnie w b5 i podłaczyłem do zegarów ładnie i na fisie wszystko ładnie wyświetla. Ten pan poprostu nie ma może pojęcia o audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radio z 2006 roku z Audi a3. I według niego jest za nowe. Mam specjalna kostkę, tą 3 częściowa. I jakieś przewody wprowadzone od zegarów. I podpinalem sam pod can h i can l ale nic nie pokazywalo na fisie. Co ciekawsze, po zamontowaniu concerta nie gra mi tył, a na nieorginalnym radiu tył grał. Jutro pokaże zdjęcia co i jak. Może mi ktoś napisać numer pinów z szarej kostki tej od licznika, które piny powinny być wprowadzone do radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...