Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b7 BRB nieznane przyciski, mam czy nie DPF


taurus87

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam dwa problemy, niedawno kupiłem samochód w Holandii, dziś odkryłem dwa przyciski schowane w drzwiach od strony kierowcy, poniżej fotki

816b777eedf78665.jpg

65b163c803ec3709.jpg

ten z samochodem coś może mi mówi, ale pewny nie jestem, jeśli ktoś wie do czego mogą służyć proszę o wyjaśnienie.

Druga sprawa to DPF, otóż nie wiem czy go posiadam, wyczytałem że na naklejce w bagażniku można to sprawdzić po symbolach 0GG brak DPF i 7GG DPF jest, poniżej moja naklejka

47436679ef72b844gen.jpg

nie widzę tutaj tych symboli, jeśli ktoś jest w stanie pomóc, z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, to chyba nie działają bo nie zapala się żadna lampka która jest na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DPF, to masz oznaczenie 7GN, które oznacza że auto nie ma DPFa, ale jest przygotowany do doposażenia w to ustrojstwo. Jak jakiś "wiatrak" z Holandi nic nie zamontował to na bank nie ma DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolki żadnej nie mam od DPF, przynajmniej nie zapala mi się przy przekręceniu kluczyka, można to jeszcze sprawdzić np VCDSem? Jak sprawdzić czy alarm działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić VCDSem, ale wizualnie z komory silnika i z kanału najlepiej go wylukać. Jak auto ma katalizator to nie ma czujników temperatury w tej puszce, jak dpf to ma przed turbem, przed DPF i jeden za DPF. W VCDS to chyba grupy 68, 73 i 75 zdradzą czy jest DPF.

Edytowane przez grami121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deszcz leje, ale zaraz idę i sprawdzę, sprawdzałem alarm tzn wszedłem do środka zamknąłem auto z pilota i próbowałem je otworzyć od środka niestety żadnej reakcji. Wie ktoś jak włączyć alarm, tytułowe przyciski nie reagują.


no i nadal nic nie wiem, za krótko pracuje na VCDS , jakby ktoś mógł krok po kroku napisać jak to sprawdzić (DPF) i czy alarm tez można jakoś sprawdzić VCDSem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz VCDSem w 01 Silnik, a potem 08 bloki pomiarowe i w jednej z któryś grup które ci podałem są temperatury spalin, nie pamiętam w której ale napewno pomiędzy 68-75. Będziedsz miał tam cztery pola i w trzech są właśie odczyty z czujników. Auto oczywiście odpalone. Po dodaniu gazu temp. powinna rosnąć szczególnie na pierwszym czujniku. Alarm też sprawdź VCDS. Zrób autoscan, może jakieś błędy z alarmu odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do alarmu miałem taki błąd

01370 alarm triggered by interior 35-00 - - skasowałem, przejechałem się i błędu nie ma, ale nadal próbując otworzyć zamknięte auto od środka nic się nie dzieje.

DPF jutro sprawdzę

VCDS mam po angielsku, używam klona z chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamkniesz z pilota to sie odpala ryglowanie i od środka nie wyjdziesz.

możesz dokłądniej sprawdzić przyciski które znalazłeś - jeden jest do wyłączenia sprawdzania obecności w pojeździe, a drugi wyłącza czujnik pochylenia auta.

po naciśnięciu powinna sie zapalić na nich czerwona dioda.

możesz zamknąć z otwartym oknem i jak sie uzbroi to wsadzić łape - i testować wył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homiczek próbowałem testować Twoim sposobem, niestety bez efektu, diody na przyciskach też się nie zapalają, zastanawiam się czy jest jakiś bezpiecznik od alarmu.

EDIT:

sprawa alarmu rozwiązana, zakodowałem go przez VCDSa i działa :) ale chciałem mieć jeszcze dżwiek przy zamykaniu, gdy dodaje wartość 1024

niestety nie chce sie zakodować, obecnie mam 07026 a na 08050 nie idzie.

DPF: prawdopodobnie nie ma bo w tych grupach przy zapalonym silniku nie wskazuje żadnych wartości.

tomekk30 Homiczek grami121

dzięki za pomoc, dzięki Wam jestem troche mądrzejszy :)

Edytowane przez taurus87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...