Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

TDI AJM Szarpanie 1500-2000tys, obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jestem tu nowy więc za złe umieszczenie tematu przepraszam :)

Panowie sprawa jak w temacie.. Przy przyspieszaniu na każdym biegu w przedziale 1500-2000 tys. obrotów silnik sie dławi/poszarpuje. Dodam, ze odpiecie podciśnienia zaworu egr załatwia sprawę ale jednak nie usuwa usterki.
Co może być przyczyna takiego szarpania ? Dodam, ze przy dynamicznym rozpedzaniu szarpanie nie jest odczuwalne.
Prosze o pomoc :) pozdro !

Edytowane przez Mateolog

Opublikowano

zrob logi.

jezeli odlaczasz podcisnienie a nie zaslepiasz weza, wariuje podcisnienie w calym ukladzie. uklad regulacji parametrow pracy silnika nie dziala.

Opublikowano
  • Autor

NIe mam możliwości obecnie zrobienia logów. Wąż zaślepiam, zeby cisnienie nie uciekalo :)

Opublikowano

ale bez logow nie pomozemy. szukanie na oslep.

poszukaj kogos z forum z vagiem w okolicy. podjedz na spota.

Opublikowano

Dodam, ze odpiecie podciśnienia zaworu egr załatwia sprawę ale jednak nie usuwa usterki.

Co może być przyczyna takiego szarpania ?

przy pomocy dedukcji... uszkodzony egr? odepnij wężyk zaślep i jeździj albo wymieniaj zawór egr jak jesteś z tych bardziej ekologicznych :naughty:

Opublikowano

ale przeciez kolega napisal ze problem sie zmniejszyl ale nie znikl.

w zasadzie gdyby chciec egr wyeliminowac, nalezaloby zaslepic zawor EGR a nie wezyk. wtedy cos mozna faktycznie dedukowac.

Opublikowano

Napisał ze załatwia sprawę.

ale przeciez kolega napisal ze problem sie zmniejszyl ale nie znikl.

wyjustuj bo nie widze

Opublikowano
  • Autor

Koledzy ekologiem nie jestem i jezdze z zaslepionym wezykiem, ale zastanawiam sie o co moze chodzic. Dodam, ze jak czyscilem egr i zasysalem strzykawka cisnienie to sie otwieral i zamykal plynnie.

Choc chyba skorzystam z podpowiedzi i podjade na jakiegos spocika. Pozdro

Opublikowano

wyjustuj bo nie widze

Dodam, ze odpiecie podciśnienia zaworu egr załatwia sprawę ale jednak nie usuwa usterki.

wystarczy, że zawór straci szczelność w miejscu odcinania spalin od dolotu i cały czas będzie dozować spaliny - dedukcja wężykowa nie zadziała.

Opublikowano
  • Autor

Chyba troszke, źle mnie zrozumiałeś . :)

W momencie kiedy odlaczam wężyk podciśnienia od EGR-a i go zaślepiam, szarpanie ustepuje a auto ciągnie od samego dołu. Czyli jednak chyba bedzie wina tego EGR-a:)



Opublikowano

O to to :) odlacz podciśnienie, dolot spalin zatkaj blaszką dla pewności i po robocie

Opublikowano
  • Autor

Tak też zrobię, bo szkoda kasy na EGR :-) Tylko uciążliwe jest czekanie przed startem, co by turbiny nie obciążać na sucho :)
Ale dzięki za wskazówki pozderki ;)

Opublikowano

Chyba troszke, źle mnie zrozumiałeś . :)

W momencie kiedy odlaczam wężyk podciśnienia od EGR-a i go zaślepiam, szarpanie ustepuje a auto ciągnie od samego dołu. Czyli jednak chyba bedzie wina tego EGR-a:)

acha, no tak, teraz sie wczytalem dokladnie. :wink:

egr do czyszczenia. byc moze wyczyszczenie rozwiaze problem. jezeli nie albo nowy albo blaszka od str wydechu.

Opublikowano
  • Autor

Chyba pójdzie blaszka, bo wyczyszczony do srebrnego koloru calutki 4 dni temu.. :) Matka natura wybaczy .

Opublikowano

acha, rozumiem ze ty wlasnych spalin nie wdychasz?

Opublikowano
  • Autor

Wdycham, ale zlych diabli nie biora :-) temat do zamkniecia . Dzieki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.