Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie czy jakaś mądra głowa mogła by rzucić okiem na moje logi.

Zmieniłem B5/AJM 115PS (?) na B6/AVF 130PS i coś mi tutaj.....

Mam wrażenie że AJM był duuuuuuuuuużo zrywniejszy no a spalanie jest większe w AVF.

Nie wiem czy to jest tylko takie odczucie czy może skrzynia 6G i tak mi się wydaje?

grupy:1,3,4 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/04b639cedbb6c762.html

grupy:7,8,10,11 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/841c49d3672bf461.html

PS. AJM ciągnął jakby od niższych obrotów :kox: VIRUSSSS ?

Opublikowano

-rozrzad do poprawy

reszta wyglada znosnie ...

Opublikowano
  • Autor

-rozrzad do poprawy

;( a możesz to rozwinąć ??? rozrząd zrobiony jakieś 20kilo temu przez szkopa w serwisie
Opublikowano

zrob 004 na jalowym ...

Opublikowano
  • Autor

A czy możesz (chciałem przy okazji coś rozkminić z tej analizy) powiedzie które parametry/grupy mówią że rozrząd jest be?

Tutaj : http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag/b6_avf_prosba_o_analize_logow-t15117.0.html kolega miał podobne wyniki dla 04 dynamicznej,

nie mam w tej chwili Vaga i możliwości zrobić logów (pracuje ciężko :naughty:)

a tu mi kolega prowokuje ZAWAŁ SERCA?

Opublikowano

powiedzie które parametry/grupy mówią że rozrząd jest be?

004 - kolumna Synchro Angle. Trzeba delikatnie przekręcić bo jest za dużo na plusie (-3-+3 to norma)

Opublikowano
  • Autor

[

004 - kolumna Synchro Angle. Trzeba delikatnie przekręcić bo jest za dużo na plusie (-3-+3 to norma)

Ale zwróć uwagę na wyniki kolegi w linku który podałem powyżej u mnie max 4,4 u niego 5,5 - a motor podobno zdrowy

Nie żebym się upierał/znał ale jak pomyślę o rozbieraniu połowy auta to mnie :wallbash: trafia

Opublikowano

[

004 - kolumna Synchro Angle. Trzeba delikatnie przekręcić bo jest za dużo na plusie (-3-+3 to norma)

Ale zwróć uwagę na wyniki kolegi w linku który podałem powyżej u mnie max 4,4 u niego 5,5 - a motor podobno zdrowy

Nie żebym się upierał/znał ale jak pomyślę o rozbieraniu połowy auta to mnie :wallbash: trafia

poprostu zesmy przeoczyli zły kat synchronizacji w tamtym watku ... [jest on zły tak samo jak u Ciebie ]

to nie jest połowa auta tylko poluzowania trzech srub ...

Opublikowano
  • Autor

to nie jest połowa auta tylko poluzowania trzech srub ...

No to jak tak to napisz mi jeszcze których? Nie trzeba demontować chłodnic zderzaków itd?A może sam sobie coś .....

Edit : już mam

a czy takie złe ustawienie może być przyczyną mojego odczucia braku mocy?[br]Dopisany: 17 Październik 2008, 11:42_________________________________________________

004 - kolumna Synchro Angle. Trzeba delikatnie przekręcić bo jest za dużo na plusie (-3-+3 to norma)

Zrobiłem logi statyczne i pokazuje 1,1 do 1,7 kręcić czy nie a jak kręcić to w kórą :gwizdanie: ?

[br]Dopisany: 18 Październik 2008, 10:31_________________________________________________

-rozrzad do poprawy

Zrobione zgodnie z zaleceniami 0 przy bucie wyskoczy czasem -0,6

Pozostaje jeszcze pytanie czemu mam wrażenie że jakoś słabo jedzie.

Jakieś sugestie?

PS. EGR "płacze" olejem - ale to pewnie na moc nie wpływa?

Opublikowano

powiedzie które parametry/grupy mówią że rozrząd jest be?

004 - kolumna Synchro Angle. Trzeba delikatnie przekręcić bo jest za dużo na plusie (-3-+3 to norma)

Radze sie wstrzymać i poczekać na loga statycznego.

AJM ma mniejsza turbinę która zadane ciśnienie osiąga od 1500/obr może dlatego ciągnie lepiej z dołu :)

Opublikowano
  • Autor

Radze sie wstrzymać i poczekać na loga statycznego.

Za późno :naughty: Logi statyczne :

Przed http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2eddd352bed3a2e7.html

Po http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6d8bd376f5f26ec8.html

Na buta ta zmiana się nie przełożyła - a napewno jej nie odczuwam.

AJM ma mniejsza turbinę która zadane ciśnienie osiąga od 1500/obr może dlatego ciągnie lepiej z dołu :)

A później (2,5-3,5 kilo obr/min.) - nie trafia to do mnie.

Nowsze auto i tak "udoskonalone" no zaraz mnie trafi.... powoli się zaczynam zastanawiać po co mi to było :angry:

Opublikowano

Na buta ta zmiana się nie przełożyła - a napewno jej nie odczuwam.

Bo norma to -3/+3 a miales 1.7

Opublikowano
  • Autor

Dzięki serdeczne za opinie.

Możecie mi jeszcze powiedzieć na co rzucić okiem w sprawie zaworu EGR (jakie grupy i wartości) jak mniemam to statycznie?

Opublikowano

003 normal i 003 bs ....

Opublikowano
  • Autor

003 normal i 003 bs ....

Można prosić o ocenę :

003S :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2ba2a29ee00430a3.html

003BS :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/abcba7cbd05633e2.html

I jedna ważna sprawa bodczas robienia 003BS usłyszałem że w jednej z pozycji (nie wiem już czy ON czy OFF) słychać było gwizd/świst nie wiem gdzie i co...

może turbo a może powietrze niestety klekot silnika nie dał namierzyć "na ucho" co i gdzie (napewno pod maską :mysli:).

Dźwięk był powtarzalny i trwał przez cały cykl ( :wallbash: no nie pamiętam on czy off)

:shocked: co to może być jakaś nieszczelność,podciśnienie,EGR????

[br]Dopisany: 20 Październik 2008, 18:53_________________________________________________Co się stało?

Nikt nie pomoże?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.