Jump to content
IGNORED

[B7 Avant 2.0 TDI] Dziadkowóz w drewnie

szymon_2304

Recommended Posts

Witam,

Po długim czasie zastanawiania się postanowiłem pojawić się na tym forum. Po A3 8L 1.8T 210PS przyszedł czas na coś lepszego i bardziej "stonowanego" i komfortowego ;) Zastanawiałem się nad A3 8P. Ostatecznie padło na A4 B7 – i z tego wyboru jestem bardzo zadowolony. Auto kupiłem samodzielnie u Niemieckich sąsiadów, serwisowane do końca, pełna historia i co najważniejsze bezwypadkowe! Oczywiście na pierwszy kontakt wymagało trochę prac czysto mechanicznych. Ale to później.

Auto:A4 B7

rok: 2006

Silnik: 2.0 TDI BPW

skrzynia biegów: Multitronic

przebieg: 238 tys. km

kolor: LZ5C (podoba się :naughty: )

Jak rozkoduję wyposażenie to dopiszę, natomiast to co widać od razu to:

• Coming & Leaving Home
  • BLUETOTH - zestaw głośnomówiący oryginalny AUDI
  • Podgrzewane fotele (przód i tył)
  • Skórzana tapicerka
  • Skórzana kierownica Multifunkcyjna
  • Pakiet "Oświetlenie" - podświetlenia: drzwi, stóp z tyłu i przodu
  • Audio z subwooferem
  • Sportowe fotele z regulacją elektr. odcinka lędźwiowego (czy jakoś tak) ;)
  • Tempomat
  • Parktronic
  • Oczywiście Klimatronik dwustrefowy.
  • Zawieszenie komfortowe (niestety te najwyższe)

Auto w chwili zakupu:

57.jpg

Na pierwszy ogień sprawy czysto techniczne (dokładnie uzupełnię jak wszystko ogarnę ;) )

Regeneracja turbiny (części Melett wraz z całą geometrią), wymieniony napęd pompy na ten niezawodny z 1.9TDI, nowe regulatory, nowe koło dwumasowe, nowy rozrząd z pompą wody. DPF out.

Auto dostało nowe opony i felgi 18” oryginalne AUDI.

PLANY:

• Oczywiście są, ale będę niewielkie. Najważniejsze koło już jest :) 18" cali ORI AUDI
  • Teraz tylko Eibach Pro Kit - 30mm,
  • malowanie zacisków (nie wiem na jaki kolor jeśli są propozycję to proszę pisać :) )
  • Coś z dekorami? czy zostawić drewniane?
  • Chiptuning
  • naprawa tylnej wycieraczki (widać jak dziwnie "stoi")

Tak się prezentuje na dzień dzisiejszy:

20150402164040.jpg20150402164119.jpg20150402164131.jpg20150402164145.jpg20150402164159.jpg20150402164218.jpg
Edited by szymon_2304

Jakie masz opony kolego? Preznetuje się super ta piękna Niebieska Bestia :P Ale trochę za wysoko stoi :lol:

Opony 225/40/18 na feldze 8j. Markę opon muszę zobaczyć, napiszę później.

Zakłada się już Eibach Pro Kit, będzie niżej lecz "optymalnie" na drogi w moim mieście :)

Nie zapomnij odboje zmienić .

Dzięki za informację! Dzwonię do warsztatu w takim razie. Bo wymiana w trakcie.

A coś się dzieje jeśli nie wymienią?

wnętrze przydałoby się pokazać :) wtedy ocenimy jak drewienko wygląda :) piękny kolorek , jedyne co mnie kuje w oczy to multitronic :kwasny: ale to też nie znaczy że ty będziesz miał problemy z tą skrzynią :)

Zdjęcie ze środka (tylko takie mam). Jak dostane auto zrobię więcej.

20150402164236.jpg
i Eibach:
eibachy.jpg

widać ,że skóra masz w stanie idealnym :) dekory kwestia gustu :) sprężyny kupowałeś na allegro?

widać ,że skóra masz w stanie idealnym :) dekory kwestia gustu :) sprężyny kupowałeś na allegro?

Samochód w środku jest naprawdę zadbany, a sprężyny polecam kupować w motointegrator.pl.

Całość za springi to 510zł. Taniej nie ma ani bezpośrednio u eibach.pl, a o alledrogo to można zapomnieć.:)

Będą ci dobijać a z przodu na pewno siądzie Ci zawias na odbojach .

Amorki też zmieniasz czy 1BA.

Z tego co wiem, można wyrezać samemu piano z dekorów a'la drewno. Malujesz na czarno i chyba z 7 warstw klaru... Kolega to robił, wyszło super jak ORI. A piano ładnie by siadło do twojego . Pozdro :)

Amorki też zmieniasz czy 1BA.

Na razie zostawiam 1BA. Jak się skończą będę myślał nad wrzuceniem amorków z 1BV lub BE.

A piano ładnie by siadło do twojego

Dzięki za radę, też o tym myślałem i chyba pójdę w tę stronę. :)

Multitronic + 2.0 tdi BPW - to samo co u mnie.

Rewelacyjnie ta skrzynia chodzi.

Awaryjne były w b6 6 lamelkowe a tu masz poprawiona na 7 lamel i znosi moment chyba do 400 nm a nie jak poprzednie do 320 nm i tam właśnie padały sterowniki od drgań.

Ja jestem mega zadowolony.

Z tym chipem to dobrze przemyśl sprawę. A4 to mój pierwszy diesel którego nie podkręcam właśnie ze względu na multitronica.

A 1ba to fakt wysokie jak ... Dlatego u mnie wpadł gwint i auto zmieniło sie nie do poznania. Wizualnie stoło sie dłuższe i szersze.

Daj foto na amorach 1ba + Eibach bo tez miałem iść w tą stronę ale chłopaki z forum mnie uprzedzili ze bedą rożne wysokości tył vs przód.

Edited by manian

Daj foto na amorach 1ba + Eibach bo tez miałem iść w tą stronę ale chłopaki z forum mnie uprzedzili ze bedą rożne wysokości tył vs przód.

Foto dodam jak najbardziej tylko ogarnę trochę czas. Przed kilkoma chwilami odebrałem auto. Ładnie to wygląda i nawet fajnie się jedzie. (nie jest to "gleba" ale schludnie siedzi)

Aby tył nie był niżej kupiłem i dołożyłem podkładki pod tylne springi (w aso zapłaciłem chyba z 35zł za komplet).

Wybrałem chyba najlepszą opcję komfort/wysokość. W poprzednim A3 8L też miałem Eibach i byłem zadowolony. Zobaczymy jak amorki będą się spisywać bo jak czytam, opinii wiele... :mellow:

Ja też kupiłem te podkładki ale nie założyłem bo tyl fajnie usiadł bez nich po równo z przodu jak i z tyłu .

czemu DPF usunąłeś? Widzę, że wielu userów a4 go usuwa a ja nie czaję dlaczego. Coś się działo z autem, nie miał mocy czy co? Po usunięciu dostał większego kopa?

Może też bym usunął ale chcę wiedzieć co to daje. To już moje 4 auto z dpf i nigdy z żadnym nie miałem problemów i nie usuwałem w nich filtra.

czemu DPF usunąłeś?

Ja niejako byłem zmuszony do usunięcia. Jak pisałem wyżej regenerowałem turbo, poprzednie było zepsute. Puściło cały olej w wydech, W DPF zrobiła się taka skorupa że praktycznie nie dało się go wyczyścić. Próbowałem nawet różnymi środkami, kompletnie nic nie dawało. Jak wlałem środek czyszczący z jednej strony DPF to z drugiej wylecieć nie chciało :mellow:. Dlatego padła decyzja o wywaleniu DPF, bo w takim stanie przynosił więcej szkód niż pomagał ;)

Nowe zdjęcia już na nowych springach - EIBACH PRO KIT na aucie :)

PS. Niedawno dowiedziałem się, że mam głośnomówiący:) Szukając urządzeń BT w aucie natknęlem się na AUDI UHV i otóż to moje :D

tloaudi.jpg
20150516162311HDR.jpg20150516162320HDR.jpg20150516172149.jpg20150516162143HDR.jpg20150516162216HDR.jpg

Auto w końcu doczekało się solidnego mycia :)
20150524175002.jpg
Ale na przyszłość polecam jakiś inny środek niż TENZI TAN CAR. Uogólniając, nie spełnił moich oczekiwań.
Edited by szymon_2304

Nie ma jak pucowanko:-)

Polecam ci pianownice gloria:-)http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=pianownica+gloria&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-mt-0519. Z tego będziesz zadowolony:-)

Edited by instruktor83

Myślę że to, nie wina pianownicy, a samego środka. Pianownica PA jest polecana przez wszystkich. Spróbuję innym środkiem.

A poza tym wkrótce na miejsce dotrze folia 3M, czarny połysk. Dekory będą oklejone :)

PS. Furę testowo wystawiłem na sprzedaż. Chcę zobaczyć jakie zainteresowanie wg tym modelem jest. Jak ktoś się znajdzie konkretny to pójdzie dalej, jeśli nie zostaje ze mną :D

Uwierz mi nie sprzedasz go szybko. Ja swojego wystawilem pol roku temu i multi skutecznie odstrasza klientów. Jest to głównie zasługą pseudo redaktorów z AS i Motoru którzy nie znając skrzyni przy każdej nadającej się okazji mieszają ja z błotem. :)