Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wpadający pedał sprzęgła


Artison93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpada mi pedał sprzęgła co jakiś czas do końca podłogi i nie wraca, a zaczęło się dziać po tym jak wymienili mi sprzęgło uzupełnili płyn oraz po wymianie pompy hamulcowej, jak pedał wpadnie to nie można biegu wybić ani wrzucić. Czy to są objawy kończącej się pompy sprzęgła? Czy przez nowy płyn mogą przepuszczać gumy w pompie sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, czy układ jest dobrze odpowietrzony. Pompa sprzęgła pracuje na tym samym płynie, co pompa hamulcowa. Jeśli z hamulcami nic się nie dzieje, to zajrzy do odpowietrznika przy wysprzęgliku.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczroaj spaliły mi się tarcze z klockami bo tłoczek nie wrócił. pedał hamulca w czasie jazdy był maksymalnie twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz masz przyczyne... :whistling:

Co za "fachowiec" Ci to robił ? :facepalm:

BTW: Nie czułeś nic, że Ci hamulce zblokowało?

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winne jest powietrze w układzie...

Jak rozłaczyli przewód wysprzeglika wystarczyło odpowietrzyc.

Chyba ze tak zamontowali pompe hamulca ze jest wyciek.

Jedz to reklamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak dla mnie to może lecieć i nie lecieć mnie to nie grzeje ani nie ziębi.

Poszukaj sobie jak odpowietrza się sprzęgło albo jedź to reklamuj i po kłopocie....

Acha,jeżeli robił to mechanik to mijaj jego bramę z daleka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMULCE OGARNIĘTE, ALE WCZORAJ ODPOWIETRZAŁEM(PRÓBOWAŁEM Z KOLEGĄ) I POWIETRZA NIE BYŁO, ALE PEDAŁ PO PIERWSZEJ PRÓBIE WPADŁ W PODŁOGĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty musisz odpowietrzyć sprzegło tj przy wysprzegliku masz odpowietrznik,pompujesz sprzęgłem az stwardnieje,trzymasz tak pedał a druga osoba odkreca odpowietrznik w wysprzegliku.

Albo jest druga metoda:

Zakładasz przewód na odpowietrznik hamulca z przodu (str kierowcy)odkrecasz odpowietrznik i delikatnie naciskasz pedał hamulca do momentu jak przewód zapełni sie płynem,nastepnie drugi koniec tego przewodu zakładasz na odpowietrznik wysprzeglika i odkrecasz śrubę od odpowietrznika wysprzeglika.

Nastepnie dokrecasz srube odp hamulca i pompujesz pedałem hamulca az stwardnieje,po czym odkrecasz odp hamulca.

Powtarzasz tą czynność az przestanie pojawiac sie powietrze w zbiorniczku wyr od płynu hamulcowego.

Oba sposoby można zrobic samemu wystarczy kawałek odpowiedniej długości rurki,kołeczka.

Kolego wyłącz CAPS-a jak coś piszesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz za capsa ;) a chodziło mi o odpowietrzanie sprzęgła o którym nie dopisałem w poście ;) Przepraszam jeszcze raz. Hamulce są gitarka ale pisałem o pedale sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz sprzegło tą 2 metodą jak to nic nie da to szukaj nieszczelności w układzie tj dokładnie w okolicy wysprzeglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:
dołączając do tematu, kupując wysprzęglik i pompe sprzegła sugerując się wartościami jakość/cena, co możecie markowego polecić do ADR`a 1.8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt można i tak :) jednak przyda się wiedzieć ile nowe dobre zamienniki kosztują. A firm i cen dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz lub dzwoń do TOMM77 lub Dzik oni mają dużo czesci i zawsze coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...