Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wpadający pedał sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wpada mi pedał sprzęgła co jakiś czas do końca podłogi i nie wraca, a zaczęło się dziać po tym jak wymienili mi sprzęgło uzupełnili płyn oraz po wymianie pompy hamulcowej, jak pedał wpadnie to nie można biegu wybić ani wrzucić. Czy to są objawy kończącej się pompy sprzęgła? Czy przez nowy płyn mogą przepuszczać gumy w pompie sprzęgła?

Opublikowano

Najpierw sprawdź, czy układ jest dobrze odpowietrzony. Pompa sprzęgła pracuje na tym samym płynie, co pompa hamulcowa. Jeśli z hamulcami nic się nie dzieje, to zajrzy do odpowietrznika przy wysprzęgliku.

Edytowane przez Lukasz_N

Opublikowano
  • Autor

wczroaj spaliły mi się tarcze z klockami bo tłoczek nie wrócił. pedał hamulca w czasie jazdy był maksymalnie twardy

Opublikowano

No to juz masz przyczyne... :whistling:

Co za "fachowiec" Ci to robił ? :facepalm:

BTW: Nie czułeś nic, że Ci hamulce zblokowało?

Edytowane przez Lukasz_N

Opublikowano
  • Autor

czułem.....to wina w końcu czego jest? pompy sprzęgła?

Opublikowano

Winne jest powietrze w układzie...

Jak rozłaczyli przewód wysprzeglika wystarczyło odpowietrzyc.

Chyba ze tak zamontowali pompe hamulca ze jest wyciek.

Jedz to reklamuj.

Opublikowano
  • Autor

Z POMPY HAMULCOWEJ NIE CIEKNIE

Opublikowano

Słuchaj jak dla mnie to może lecieć i nie lecieć mnie to nie grzeje ani nie ziębi.

Poszukaj sobie jak odpowietrza się sprzęgło albo jedź to reklamuj i po kłopocie....

Acha,jeżeli robił to mechanik to mijaj jego bramę z daleka :wink:

Opublikowano
  • Autor

HAMULCE OGARNIĘTE, ALE WCZORAJ ODPOWIETRZAŁEM(PRÓBOWAŁEM Z KOLEGĄ) I POWIETRZA NIE BYŁO, ALE PEDAŁ PO PIERWSZEJ PRÓBIE WPADŁ W PODŁOGĘ

Opublikowano

Ty musisz odpowietrzyć sprzegło tj przy wysprzegliku masz odpowietrznik,pompujesz sprzęgłem az stwardnieje,trzymasz tak pedał a druga osoba odkreca odpowietrznik w wysprzegliku.

Albo jest druga metoda:

Zakładasz przewód na odpowietrznik hamulca z przodu (str kierowcy)odkrecasz odpowietrznik i delikatnie naciskasz pedał hamulca do momentu jak przewód zapełni sie płynem,nastepnie drugi koniec tego przewodu zakładasz na odpowietrznik wysprzeglika i odkrecasz śrubę od odpowietrznika wysprzeglika.

Nastepnie dokrecasz srube odp hamulca i pompujesz pedałem hamulca az stwardnieje,po czym odkrecasz odp hamulca.

Powtarzasz tą czynność az przestanie pojawiac sie powietrze w zbiorniczku wyr od płynu hamulcowego.

Oba sposoby można zrobic samemu wystarczy kawałek odpowiedniej długości rurki,kołeczka.

Kolego wyłącz CAPS-a jak coś piszesz :wink:

Opublikowano
  • Autor

wybacz za capsa ;) a chodziło mi o odpowietrzanie sprzęgła o którym nie dopisałem w poście ;) Przepraszam jeszcze raz. Hamulce są gitarka ale pisałem o pedale sprzęgła

Opublikowano

Odpowietrz sprzegło tą 2 metodą jak to nic nie da to szukaj nieszczelności w układzie tj dokładnie w okolicy wysprzeglika.

Opublikowano
  • Autor

dzięki za info

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

:hi:
dołączając do tematu, kupując wysprzęglik i pompe sprzegła sugerując się wartościami jakość/cena, co możecie markowego polecić do ADR`a 1.8 ?

Opublikowano

Szukaj ori w dobrym stanie ot cała filozofia :wink:

Opublikowano

fakt można i tak :) jednak przyda się wiedzieć ile nowe dobre zamienniki kosztują. A firm i cen dużo ;)

Opublikowano

Pisz lub dzwoń do TOMM77 lub Dzik oni mają dużo czesci i zawsze coś doradzą.

Opublikowano

no i chyba tak trzeba będzie zrobić :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.