Jump to content
IGNORED

obudowa termostatu


Zenion7

Recommended Posts

Witam serdecznie, Czytałem sporo tematów na ten temat a chodzi o wymianę termostatu w audi. Doszedłem do momentu gdzie trzeba ściągnąć obudowę termostatu i tu na suwa się pytanie jak to zrobić bez zdejmowania paska rozrządu? Próbowałem obracać pasek ale jest to bardzo trudne do wykonania palcami, brakuje dosłownie kilku mm żeby obudowa wyszła. Prosił bym instrukcje w jaką stronę czym wygiąć, obrócić pasek rozrządu aby obudowa wyszła.(2.5tdi v6 quattro)

Fotka: http://ifotos.pl/zobacz/DSCN1157J_weswnxs.jpg

Edited by Zenion7
Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuje niestety trzeba zdjąć pasek, dlatego jak wymienia się rozrząd to nie ma co żałować na termostat 100 zł.

Link to comment
Share on other sites

Bez zdjęcia się nie obejdzie.

Link to comment
Share on other sites

Jak się nie obejdzie dobrze pokombinować najlepiej w dwie osoby pomóc sobie jakas łyżką i sprawa załatwiona tylko troszkę cierpliwości. Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Wymieni się bez problemu dwie osoby nawet jedna da się ściagnac bez problemu/,.

Link to comment
Share on other sites

Może trochę za późno ale właśnie jestem po wymianie termostatu bez ściągania rozrządu. Najpierw trzeba trochę obudowę wysunąć do przodu żeby była luźna a następnie zsunąć w dół po skosie, pasek delikatnie przechylić tak żeby był ząbkami pionowo a nie poziomo. Dodatkowo popatrz czy termostat się nie rusza jeżeli tak to trochę blokuje tą obudowę - dociśnij go śrubokrętem do bloku silnika. Powyżej opisana metoda dała radę przynajmniej u mnie, dodam że było trochę kombinacji ale poszło. U mnie kompletny rozrząd wraz z termostatem rolkami pompą itd. itp. był zmieniany 2 miesiące temu a ORYGINALNY termostat padł. Aktualnie wsadziłem wahlera zobaczymy co będzie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...