Jump to content
IGNORED

255/35R19 jakie prawidłowe ciśnienie?

troopers

Recommended Posts

Panowie, jakie powinno być prawidłowe, ewentualnie zalecane przez Was ciśnienie dla oponek 255/35 R19. Auto B8 avant zawias 1BE. Ile nładować by mieć kompromis/felga/opona/komfort ...

z góry dzięki

http://www.a6-wiki.de/index.php/Technische_Daten#Reifen- to akurat dane do C6, ale B8 znacząco wagą nie odbiega, więc różnic nie powinno być. Być może znajdziesz wlepki stricte pod B8, to wtedy temat będzie rozwiązany całkowicie :wink:

Temat jest dość archiwalny, ale napiszę swoje doświadczenia dla potomnych...

Otóż mam 255/35/19. Na nalepce w samochodzie jest 3.0 przód i tył. I tak pompowałem.

Wszystko było fajnie jak się jechało do przodu po równym. Na koleinach niestety go nosiło i podczas ostrych zakrętów - 90 stopni miało się wrażenie, że nie bardzo wie gdzie jechać - zwłaszcza na mokrym.

O tyle mnie to dziwiło, że w drugim samochodzie z prostszym zawiasem a3 wszystko było jak po sznurku. 

Geometria - wszystkie kąty idealne. Szukałem krzywej zbieżności - rzekomo w B8 się nie robi. Pomyślałem, że może coś jest pokrzywione - mechanik. Nic wszystko proste... Wreszcie stwierdziłem ok nigdy nie miałem takich szerokich opon może ten typ tak ma... 

Tymczasem w instrukcji, którą znalazłem  w necie jest: 2.5 przód 2.3 tył..... 

przy komplecie pasażerów i zawalonym bagażniku 2.8 i 2.8. 

Przy wyższych ciśnieniach czoło opony się zaokrągla - stąd podatność na koleiny i noszenie na boki przy ostrych zakrętach.