Skocz do zawartości
IGNOROWANY

255/35R19 jakie prawidłowe ciśnienie?


troopers

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jakie powinno być prawidłowe, ewentualnie zalecane przez Was ciśnienie dla oponek 255/35 R19. Auto B8 avant zawias 1BE. Ile nładować by mieć kompromis/felga/opona/komfort ...

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a6-wiki.de/index.php/Technische_Daten#Reifen- to akurat dane do C6, ale B8 znacząco wagą nie odbiega, więc różnic nie powinno być. Być może znajdziesz wlepki stricte pod B8, to wtedy temat będzie rozwiązany całkowicie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest dość archiwalny, ale napiszę swoje doświadczenia dla potomnych...

Otóż mam 255/35/19. Na nalepce w samochodzie jest 3.0 przód i tył. I tak pompowałem.

Wszystko było fajnie jak się jechało do przodu po równym. Na koleinach niestety go nosiło i podczas ostrych zakrętów - 90 stopni miało się wrażenie, że nie bardzo wie gdzie jechać - zwłaszcza na mokrym.

O tyle mnie to dziwiło, że w drugim samochodzie z prostszym zawiasem a3 wszystko było jak po sznurku. 

Geometria - wszystkie kąty idealne. Szukałem krzywej zbieżności - rzekomo w B8 się nie robi. Pomyślałem, że może coś jest pokrzywione - mechanik. Nic wszystko proste... Wreszcie stwierdziłem ok nigdy nie miałem takich szerokich opon może ten typ tak ma... 

Tymczasem w instrukcji, którą znalazłem  w necie jest: 2.5 przód 2.3 tył..... 

przy komplecie pasażerów i zawalonym bagażniku 2.8 i 2.8. 

Przy wyższych ciśnieniach czoło opony się zaokrągla - stąd podatność na koleiny i noszenie na boki przy ostrych zakrętach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...