Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki z tyłu przy ruszaniu


speed1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,
Nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem, wiec pozwoliłem sobie utworzyć nowy temat. Mój problem polega na tym, iż czasem (nie zawsze) podczas ruszania (zazwyczaj w tyl) daje się usłyszeć z tylnej części auta takie pojedyncze stuknięcie. Dźwięk przypomina mi przestawienie się jakiegoś elementu w inną pozycję. Nie mam niestety dostępu do kanału, wiec diagnozowanie jest utrudnione. Wiecie może co jest przyczyną? Jakieś łożysko? Czy może wahacz?
Dodam, że podczas jazdy (również po nierównościach) nie słychać tych stuknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź może sobie na stacje diagnostyczną i tam może uda się coś znaleźć. Ja 3 lata temu miałem problem z takimi głuchymi puknięciami i winny okazał się łącznik stabilizatora z tyłu. Teraz znowu coś zaczęło pukać. Próbowałem się wsłuchiwać itd., ale nic jakoś nie mogłem wyczaić i w końcu pojechałem na stację gdzie diagnosta znalazł problem w zacisku hamulcowym tylnego lewego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to sprawdzał Ci w ramach obowiązkowego badania technicznego? Czy jakoś dodatkowo pojechales? Ile płaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dodatkowo (przegląd mam w lipcu) i sprawdzałem samo zawieszenie. Sprawdził przód i tył, ale kasował jak za jedną oś, 14zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też 3 lata szukam co to.

Mam już nowe sprężyny,amory,łączniki i gumy na stabilizatorze i dalej stuka, czasem gdy ruszam a czasem przy cofaniu.

Ale fakt że pewnie coś się przesuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To paliwko w baku CI tam chlupie i tak słychać ... ;/ u mnie jest to samo , jak masz pełny bak na full to nie słychać , koło połowy słychać , a jak zejdziesz bliżej rezerwy jest cisza...

Kiedyś gdzieś tu czytałem że bak ma chyba jedną komorę i tak chlupie właśnie , w Quattro problem nie występuje bo przez bak przechodzi wał , tzn pod bakiem bo wtedy bak jest trochę inny kształtem i mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...