Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czerwone tablice celne - mogę wrócić do Niemiec ?


marda16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak w temacie mam jeszcze wykupione ubezpieczenie do 15 maja na czerwone tablice celne,czy mogę pojechać na nich do Niemiec na 1 dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie wiem nigdy nie wracałem na nich niby to są wywozowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto Ci udowodni że wjezdzasz albo wyjezdzasz ?

tablice i ubezpieczenie masz wazne ?

masz

wiec nie ma sie czym martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jechałem do kraju zakupionym autem przed granicą stała niemiecka policja jak tylko mnie zobaczyli na celnych od razu za mną i kontrola papierów,od kwietnia się przepisy zmieniły o wywozie aut ,teraz tylko na czerwonych i oni jak widać pilnują tego skrupulatnie kiedyś na żółtych nie miałem żadnych kontroli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje cos sie zmieniło, jak ostatnio byłem w DE to cos turasy-brudasy gadali ze zmieniaja sie przepisy odnosnie tablic do zakupionych aut

widocznie bokiem wychodzą im zdjecia z fotoradarów i inne g.... z tym zwiazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak tu chodzi o zdjęcia bo te przychodzą do kraju czy na żółtych czy na czerwonych blachach ,sam płaciłem mandat na żółtych jak wracałem do Polski już w Polsce ale chodzi o kasę większą za czerwone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest że żółte tablice mogłeś wyrobić bez żadnych dokumentów auta. A teraz żeby dostać żółte tablice auto musi posiadać ważny przegląd i musisz mieć papiery od auta oraz dowód zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek po felgi w DE i akurat żadnej kontroli nie miałem aczkolwiek dzień wcześniej dzwoniłem na granice do Świecka i się informowałem u naszego celnika jaka jest sprawa i on nie widział przeszkód dlaczego nie miałbym przekraczać granicy tam i z powrotem na celnych tablicach także nie potrzebnie się zastanawiałem ale wiadomo jak to jest niekiedy z takimi rzeczami i przepisami lepiej się upewnić niż się później tłumaczyć Niemcowi ... ;)

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...