Skocz do zawartości
IGNOROWANY

turbina


tomciozcch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem ostatnio audi a4 b5 1.9 tdi 110 km i zawiozłem je od razu do mechanika na rozrzad i plyny. Dodatkowo w warsztacie powiedzial.mi.mechanim ze jakis wezyk wyskoczyl od turbo i teraz powinien mieć wększą moc (czego nie odczułem) i wymienic trzeba było ten główny (o czym wiedziałem przy kupnie bo poprzedni właścieciel skleił dziurę jakoś domowym sposobem) o dziwo jak go kupowałem nie dymił i miał kopa. A kiedy odebrałem go od mechanika słychać taki dzwiek https://m.youtube.com/watch?v=WRjGKphbSccod razu zawróciłem.do.niego to stwierdził że wyje i bedzie wyło gorzej ale czemu przy kupnie nie wyło? Czy to oznacza że mam je pilnie oddac do regeneracji czy moge tak jeździć może mechanik czegoś nie podłączył ? Dodam że auto przyspiesza poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób log 011 dynamicznie i wyjdzie czy masz nieszczelność w dolocie.

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam vaga ale zajrze pod auto. Jak.nic nie znajde ogarne kogoś kto się podepnie. A mogę z tym jeździć? Musze zrobić trase 140 km dziś. Byłem pod autem i nic niepokojącego nie zauważyłem. Na postojuz jak gaz dodaje to.nie słychać jej dopiero podczas jazdy tak sie dzieje. Po gazowaniu w miejscu zauwazylem że lekką czarną plamę zostawia na asfalcie...

Edytowane przez tomciozcch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że turbina się konczy, sprawdź czy ma luzy na wirniku to chwila roboty jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie luzy są dopuszczalne ?


@ up

turbo ma takie luzy czy są w normie? Auto dymi i słychać to syczenie przy przyspieszaniu. Jeżeli luzy są ok to pewnie nieszczelność będę musiał dać do mechanika niech ją znajdzie bo po moich wstępnych oględzinach nic nie widać...

Edytowane przez tomciozcch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że turbina jest dobra,sprawdź jeszcze czy nie ma luzu wzdłużnego...? uszczelki od kolektora i tłumika sprawdź czy ich nie wydmuchalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma luzu wzdłużnego nie wyczułem go. Jak tylko skończę sesje zacznę z tym działać. Zamówię ten kabel vag spróbuję zrobić logi o których ktoś wspominał wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem turbo zostaje ale sprawdzę czy układ jest szczelny :) świst ok ale dymienie irytujące jest :D


@up

Dzisiaj wjechałem na kanał wymieniać termostat i przy okazji zauważyłem, że wokół jednego wężyka zbiera się jakaś maź odkręciłem wyczyściłem mocniej włożyłem i dokręciłem, brak świstu i dymu temat zamykam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...