Jump to content
IGNORED

[B7 BRE] Co lepiej na zime?

_Kuben_
 Share

Recommended Posts

Serwus,

Idzie zima i musze sie zastanowić pomiedzy stalowymi felgami a alumami na zime. Co według was lepiej?

zdr.

P.S.

Tylko prosze bez dowcipow w stylu, ze najlepiej to zimowki, bo to oczywiscie pojdzie na felge :tongue4:

A to niszczenie z czego wynika? Od soli, dziur?

wszystkiego :naughty: ale i tak alu to alu :good:

Serwus,

Idzie zima i musze sie zastanowić pomiedzy stalowymi felgami a alumami na zime. Co według was lepiej?

zdr.

P.S.

Tylko prosze bez dowcipow w stylu, ze najlepiej to zimowki, bo to oczywiscie pojdzie na felge :tongue4:

ja kupilem 225/45 nokiany zimowe na ori felgi 17 zobaczymy po sezonie jak sie zniszcza

tylko ze ja planuje na wiosne nowki 19 letnie kupic :>

Jaszcze nie miałem autka na stalówkach :wink4: Jest tylko jedna zasada częste mycie alusów zimą jak dużo jeździsz to nawet co dziennie....

Ja również wybrałbym alu

zresztą tak zrobiłem - tzn obecne 16 alu zostawiłem sobie na zimę a na lato kupię jakieś nowe 17 cali

szkoda by mi bylo alu. specjalnie na zime kupowac a jak kubisz kiczowate to juz lepiej stalowki na to ladne ori kolpaczki i jest elegancko, u mnie w kololicy gosc tak robi i jest niezle jak na zime :)

Da sie kupić i niekiczowate alu. A ta tylko zima zazwyczaj wygląda tak, że w październiku zakłąda sie zimowki, a dopiero w marcu często sciąga, wiec prawie 5 miesięcy wyjdzie.

To ze sie da kupic to ja wiem :) wszystko kwestia keszu, 5 miesiecy spokojnie bedziesz smigal wiec moze i masz racje w sumie w b7 ladne alu by pasowalo , ale to juz twoj wybor

kup jakieś ori używki najlepiej :wink4: wiem, że to jest ok, bo sam tak zrobiłem :decayed:

zostawiłem 17, kupiłem BS LM-25 ale 215.50 zamiast letnich 235.45.

Po sezonie zobaczę czy dobra to była decyzja :wink4:

235/45 szeroko... Ja mam 225/45 teraz i odnoszę czasem wrazenie, że lubią jak je koleiny na polskim asfalcie prowadzę jak po szynach

235/45 szeroko... Ja mam 225/45 teraz i odnoszę czasem wrazenie, że lubią jak je koleiny na polskim asfalcie prowadzę jak po szynach

To jest niestety wada szerokich opon w zimie. Dlatego lepiej kupić coś cieńszego :wink4:

stalówki w b7 :confused4: a co do alu to ori 16 i bedzie dobrze :wink4:

Witam,

mam zamiar zakupic w nastepnym tygodniu opony zimowe. Prosilbym o wytlumaczenie czy lepiej zakupic R15 czy R16 na zime.

Prosilbym o wytlumaczenie tych opisow na oponach np 205 /np.80

Jakie wymiary powinna miec najlepiej opona na zime? Jakiej firmy opony polecacie na zime?

Na co zwracac przy kupnie opon?

Co lepiej na zime alufelgi czy stalowe felgi?

ps. o co chodzi z tym prefixem przy pisaniu nowych maili

Pozrdawiam

205 - szerokość opony

/60 - profl opony w % (% szerokości)

R - rodzaj opony (radial)

15 - średnica felgi w calach

W temacie doboru kół jest już masa tematów :szukaj:

15 nieco tańsze, 16 lepsze prowadzenie.

Do B5 proponuję Ci 195/65/R15. To optymalne rozwiązanie na zimę. A jeśli chodzi o opony to zastanów się nad Dunlop Winter Sport 3D lub Goodyear Ultra Grip 7+

Ja również wybrałbym alu

zresztą tak zrobiłem - tzn obecne 16 alu zostawiłem sobie na zimę a na lato kupię jakieś nowe 17 cali

Ja też tak chyba zrobię, bo na 15" które mi zostały z B5 to moja nowa B7 będzie śmiesznie zimą wyglądać...

Ja też tak chyba zrobię, bo na 15" które mi zostały z B5 to moja nowa B7 będzie śmiesznie zimą wyglądać...

15" podobno nie wchodzą do b7, 16" minimum :gwizdanie: i problem z głowy :decayed:

no niestety, ale zmiana pasa za to to wyzwanie przy większych prędkościach w deszczu :wink4:

Ja bym wziął stalówki. Chyba, że bym miał kaski na zbyciu to wtedy bym kombinował coś z ALU