Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem twardością zawieszenie 1BE


marcinbie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z zawieszenim. Mianowicie mam ori 1BE i wszsytko wskazuje że takie jest. Oznaczenie na wlepce OJG - przód 7 kategoria wagowa, fizycznie sprawdzałem na aucie i zgadza się kolory na sprężynach to niebieski zielony zielony zielony. Oznaczenie na wlepce tyłu to OYJ 9 kategoria wagowa, niestety nie dopatrzyłe się oznaczeń musze jeszcze to dokładnie sprawdzić. Problem w tym że tył jest strasznie twardy, a przód może nie aż tak odczuwalny I moje pytanie czy zmiana sprężyn na inną kategorię wagow coś pomoże żeby nie zrobić kobyły ale żeby było bardziej komfortowo. A jeśli tak to na jaką kategorię zmienić ? I czy przód też ruszać ? Auto ma przebiegu 247tys wszysto wskazuje że tyle ma , amory sprawdzane przy przegądzie w normie. NIe powiem bo teraz mam 225/45/17 i wygląda fajnie tylko ten tył taki twardy. Dodam że w zimie jeżdziłem na 195/65/15 i też strasznie ten tył mi tukł. Nie wiem może to problem tkwi w amortyzatorach? Już sam nie wiem gdzie szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam standard 1BA i ogólnie też jest dosyć twarde. Miałem też tak w jednym aucie ze tył przy pokonywaniu progów był trochę głośniejszy i okazało się po kilku latach że sprężyna pękła. Stało prosto i jak by nie wymiana amorków w życiu bym nie pomyślał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że i u mnie tak jest, ja tego nie sprawdzałem. Muszę się temu przyglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BA i 1BE twarde ?! To chyba nigdy nie jeździliście na 1BV i nie macie odczuć.. ;) dla mnie 1BA jak i 1BE ori. to super komfort w porównaniu do 1BV . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie to, słyszałem, czytałem i powielam.

Tak tak plomby wypadają i nie wolno wozic małych dzieci bo mogą dostać wstrząsu mózgu...

Ja zmieniłem z 1BA na 1BV i widze tylko same zalety. Jedyny minus jaki zauważyła moja zona to moment przejezdzania przez spiacych policjantow. Wtedy czuc ze jest bardziej twardo. W innych przypadkach roznica jest niezauważalna. Jeżeli ktoś mowi, ze jest takie twarde to proponuje sobie zmienić auto z A4 na większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...