Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] Wolne obroty i odpalanie silnika


OLO_GDA

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj testuje moja audiole i niby wszystko gra, jutro jeszcze musze kupic akumulator i wtedy pokasuje sobie bledy VAgiem ale chce sprawdzic jakie mam wolne obroty przy okazji.

znaczy chcialbym wiedziec czy ktos wie jakie powinny byc. bo mam wrazenie ze sa troche za wysokie, z obrotomierza to wynika ze jakos ponizej 900 sa. ale na ucho dziwnie brzmi. nigdy nie mialem V6 to moze tak ma byc? szczerze to liczylem ze na biegu jalowym bedzie ciszej wewnatrz... i stad te pytanie.

drugie pytanie do posiadaczy 3.0tdi. czy to cudo moze odpalac "no dotyk" ? czy zawsze musze zrobic z 2sekundy rozrusznikiem . no moze nie cale 2 . ale zdecydowanie dluzej niz rzedowe 4ki ktorymi do tej pory jezdzilem. to noralmalne czy cos sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, trochę wysokie te obroty... :disgust: ja u siebie w 1.9 mam trochę ponad 800... :blink: chociaż jak patrzyłem na zdjęciach na 2.0tdi to też miały ponad 900 chyba nawet... a chyba im większy silnik to powinny być niższe, nie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, trochę wysokie te obroty... :disgust: ja u siebie w 1.9 mam trochę ponad 800... :blink: chociaż jak patrzyłem na zdjęciach na 2.0tdi to też miały ponad 900 chyba nawet... a chyba im większy silnik to powinny być niższe, nie? :mysli:

chyba nie.Każdy motor ma swoje w V6 trochę poniżej 900 to raczej norma.Trzeba sprawdzić w fachowej literaturze,chyba że masz na VAGu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czekamy na kogoś z ASB... :gwizdanie:

albo BKN.

skoro ONO mowi ze to norma to na razie sie nie stresuje. choc dziwne troche.

sprawdze dzis na VAGu dokladnie jakie ma obroty i porownamy. po prostu dziwnie brzmi, nawet jak kogos wioze to sie pytaja "czy na ssaniu ( :polew:) jade " :):)

moze w srode na spocie bedzie ktos ASB to sie porowna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.youtube.com/watch?v=-fcefXGvn04

Tutaj widac, ze obroty sa ponizej 800.

bo mam wrazenie ze sa troche za wysokie, z obrotomierza to wynika ze jakos ponizej 900 sa. ale na ucho dziwnie brzmi

Mam nadzieje, ze wiesz, ze podzial na obrotomierzu jest nie "co 100", tylko "co 200" :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze wiesz, ze podzial na obrotomierzu jest nie "co 100", tylko "co 200" :tongue4:

:polew: no wlasnie wczoraj jak podlaczylem VAGa to patrze a tam 760 obr/min.

i wtedy do mnie dotarło hehe :kox:

czyli jest oki. tylko glosno troche. dobrze chcociaz ze dzwiek przyjemny:)

dziwi mnie jeszcze te odpalanie na trzy obroty walem... ale skoro inni tez tak maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem kiedyś A6 3.0 TDI do serwisu ,przy okazji przeglądu mówię że długo czasem kręci , potem powiedzieli że wgrali nowy soft do rozrusznika , sie qwa uśmiałem , oczywiście nic sie nie zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm......moj stary ma bmw 330d i u niego tez rozrusznik musi troche pokrecic zanim silnik odpali, 1,5-2 sec przewaznie. u mnie w audioli nie zdaze kluczyka do konca przekrecic i juz sobie pyka :) moze 3litrowe tak maja :decayed:[br]Dopisany: 28 Październik 2008, 18:11_________________________________________________ps. w bejcy obroty jałowe to okolice 600, u mnie 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...