Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 125KM ADR, drgania, dwumas do wymiany


bartas0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zaczął drgać mi pedał sprzęgła, cała karoseria, na postoju otwarte drzwi całe drgają. Podczas jazdy słychać również ocieranie się tarcz o siebie gdzieś w silniku jednak biegi normalnie wchodzą i jeździć bez problemu można, jedynie jest dyskomfort drgań.

Byłem u mechanika, poduszki silnika są dobre, diagnoza to dwumas.

Pisze ten wątek ponieważ potrzebuje porady oraz najlepszego rozwiązania po najniższych kosztach.

Pytania wypunktuje:

1. Jeżeli biegi wchodzą dobrze, a są drgania to czy tylko dwumas trzeba wymienić czy również cały komplet sprzęgła (oprócz dwumasy co wchodzi w skład?)

2. Na jaki dwumas najlepiej się zdecydowac? (Używany ok. 250zł, po regeneracji 500zł, nowy od 1300zł)

3. Czy dużo ma mechanik pracy aby wymienić koło dwumasowe? Jeżeli przypuśćmy zdecyowałbym się wymienić tylko koło bez sprzęgła to czy później duży jest problem aby robić całą reszte?

4. Jakie (może inne) jest najelepsze rozwiązanie? Chciałbym się zmieścić do 1000 zł przy tej usterce... a samochodem chce jeździć bo mam wszystko inne w nim zrobione.

Osobiście zainteresowałem się tą aukcją http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-audi-a3-a4-a6-i5276469068.htmljednak znalazłem na innym forum złe opinie tj jak w kolejnym linku:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=12&t=81577

Bardzo proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic uzywke w dobrym stanie od 1.6 ahl tez pasuje dwumase w 1.8 lub 1.6 ciezko zabic ...chyba ze ktos jezdzi jak wariat przy okazji wymiany robic kpl sprzeglo sprawdzic wysprzeglik na skrzyni i cieszyc sie dalsza jazda jak masz wibracjie rob jak najszybciej bo rozdupczysz skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Jak lepiej, kupić używane koło dwumasowe + nowy docisk i tarczę czy cały komplet używany?

Na co zwracać uwagę przy wyborze używanej dwumasy?

Coś jeszcze dobrze by było kupić przy okazji wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...