Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamulec za późno łapie, brak pomysłów - pomóżcie.


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Potrzebuje porad w sprawie moich hamulcow ale zaczne od wprowadzenia was w temat. Problem mam taki ze hamulec ma jakby luz, tzn pierwsze +/- 3cm wciskania nie powoduje hamowania a potem nagle lapie. Bardzo jest to uciazliwe podczas jazdy w miescie i na tempomacie gdy chce nagle zahamowac to lekko wciskam, tempomat sie rozlącza ale auto nie hamuje, musze

mocniej. Autko mam niecale 2lata, rok temu wymienilem plyn hamulcowy w Bosch Serwis (za pomocą tej maszyny cisnieniowej), bo niemiec dawno tego nie robil. Wczesniej hamulce byly takie sobie a pedal byl twardy, na nowym plynie hamulec jest miekki a nawet bardzo, palcem by mozna hamowac. Zapowietrzony chyba tez nie jest bo na swiatlach jak nim sobie pompuje to caly czas jest taki sam, nie twardnieje. Nie zauwazylem wyciekow plynu gdzies poza uklad, ani jego ubytku jedynie co podejrzewam to nieszczelnosc w pompie. Zaznacze ze gdy wcisne sobie na postoju ( silnik włączony) mocno pedal jestem w stanie wcisnac go do podlogi. Sam moze nie wpada ale dosc latwo go docisnac do podlogi. Ogolem hamulce dobrze hamuja ale brakuje im "ostrosci" przy mniejszych dohamowaniach, uwazam ze przy tarczach 312mm po lekkim dotknieciu powinno sie czuc ze autko fajnie zwalnia. w peżocie 207 kolegi hamulce szybko i ostro łapią, w przeciwienstwie do moich. Wszystkie tarcze i klocki mam Boscha, w sumie klocki sie juz koncza bo przod ma 6mm a tyl 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzony ABS lub (i) tylne zaciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...