Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju w 2.0 ALT


krzyweczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem A4 B6 z silnikiem 2.0. Po kupnie samochodu pierwsze co zrobiłem oczywiście wymiana wszystkich filtrów i oleju (5W40 Castrol Edge). Do rzeczy: zrobiłem raptem 3 tyś. km i zaświeciła mi się kontrolka poziomu oleju. Sprawdziłem miejsce w garażu gdzie stoję i są plamy, wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Podjechałem do mechanika aby zlokalizował wyciek i się okazało że wyciek jest z "jakiejś" zaślepki. Znalazłem zdjęcie silnika i zlokalizowałem ta zaślepkę ale prośba do Was czy zna ktoś nr tej części albo wie skąd mogę dostać ew. zamówić ale w grę wchodzi tylko oryginalna część. Aktualnie mechanik wcisnął ją z powrotem ale nie jest to rozwiązanie na dłuższy mete dlatego trzeba wymienić tą część i zalałem nowy, troszkę gęstszy olej 10W40 Castrol Edge.

Oto ta czarna "zaślepka" (nie wiem jak ją nazwać).

http://zapodaj.net/ca6259e640b0c.jpg.html>Audi_a4_b6_101.jpg

Jestem trochę zielony w sprawach mechaniki dlatego proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko tam cieknie??? Odnośnie tej zaślepki to albo aso - najpewniej, albo ten korek odtłuść i wklej na silikonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko tam cieknie??? Odnośnie tej zaślepki to albo aso - najpewniej, albo ten korek odtłuść i wklej na silikonie.

Prawdopodobnie tylko z tego miejsca jest taki wyciek. W poniedziałek spróbuje w ASO, a narazie może ktoś będzie znał nr tej zaślepki i odjadę oryginalna na internecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06B103113C proszę oto jej numer :)

DZIĘKI MISTRZU! O to mi chodziło aby ją nazwać bo mam blisko do serwisu który jest w Niemczech. A lepiej się dogadam jak będę miał czarno na białym czego szukam ;)

Znalazłem coś takiego to chyba to ;) Wydrukuje i pojadę. DZIĘKI ;)

http://zapodaj.net/585f9541f1a28.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...