Skocz do zawartości
IGNOROWANY

długie kodowanie możliwe?


Wawryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na starcie chciałbym napisać że szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ale niestety nie udało mi się ich znaleść. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem VCDS( chińczyk) (VAG 002) w wersji 11.6 i tu narodziło mi się kilka pytań.

Wcześniej miałem zwykły kabelek od Viakena i VCDS Lite do błędów i prostej diagnostyki oraz kodowania który spokojnie wystarcza , ale w nie w tym rzecz.

Wiem że w swoim a4 B6 z 2006r nie mam CAN,ale czy wogUle długie kodowanie jest możliwe bez tej linii?[19 CAN GATEWAY] u mnie się nie lączy wiem że długie kodowanie to tylko bloki [1] [19] i [46]

Powiem co chciałem zrobić, ustawić tryb skandynawski(to nie problem) i przyciemnić xenony aby na pozycji 0 świeciły jakieś 10% tylko.i tu nasuwają sie koljene pytania do was.... Czy to wogUle jest możliwe jeżeli nie mam CAN?

Odpaliłem "Lcode.exe" progam do tzw zmiany kodowania w systemie binarnym auta,wyskakuje mi tam moj jakby kod samochodu ? w 1szej linijce bo nie czaje

3D0F...... i tak dalej? co on daje? i czemu jak klikam read info into text file i dopiero jak zaznaczy któryś plik z folderu "Labels" VCDSa to mam opis tych bitów? mam tez dylemat ponieważ jak sam poczatke wskazuje nazwy pliku 46 cos tam cos tam /....(układ komfortu) to mam aż 3 takie pliki do wyboru.i który mam wybrać w kadym mam co innego do wyboru? co do reszty plików któe a w ty folderze kazdy jest do innej marki ?kodu silnika ?

jeżeli wezmę np [1 ENGINE] to wogUle nie ma tam pliku z 1 na poczatku i nawet jak klikne na te 46 to wyskauje kodowanie z modułu komfortu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6384459dd75a258d.html

Tutaj kolejne ptanie jak biore "Measuring blocks" to na górze po lewej stornie mam Label File 8E0-907-279-8e2.LBL czy to jest ten plik co mam wczytać do Lcode?zapisac go ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/433096ac120647ea.html

Może dla niektórych śmieszne dla mnie nie nie mogę znaleść odpowiedzi na te pytania.wydawało mi się że w VCDSie będe miał pooznaczane wszystkie możliwe funkcje z tym kodowaniem a tutaj musze jakies pliki wybierac?

Mam nadzieje że ktoś mi odpisze w majowy weekend :) :DPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 nie ma długiego kodowania :hi:

Warto poczytac troszke INSTRUKCJE OBSLUGI ( nawet jest na FORUM )

Jak nie znajdziesz to podsyłam linki


http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=15

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/main_screen.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) długie kodowanie tylko w b8?czyli przyciemnianie siateł odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) długie kodowanie tylko w b8?czyli przyciemnianie siateł odpada...

B7 juz sie pojawiło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do moich pytań jeżeli samochód posiada CAN to wtedy dlugie kodowanie mam w odpowiedim bloku czy też muszę LCoda odpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) długie kodowanie tylko w b8?czyli przyciemnianie siateł odpada...

B7 juz sie pojawiło .

Jak wejść w długie kodowanie w B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w przypadku 1.9 TDI PD BKE?

A podpinałes kompa ?

O jaki sterownik ci chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem i nie widzę długiego kodowania, chodzi mi głównie o MCE i Engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak też myślałem, a wiesz może jaki jest login do adaptacji w moim silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...