Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wskaznik poziomu paliwa błąd


matiteam3

Rekomendowane odpowiedzi

witam wyskoczył mi błąd i nie pokazuje mi poziomu paliwa w mojej b8 a bład jest taki

438(0x01B6):6A Czujnik 2 poziomu paliwa Przerwa/zwarcie do plusa Lamp OFF

co zrobić żeby wskażnik normalnie pokazywał poziom paliwa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do wymiany czujnik poziomu paliwa?? gdzie on się w ogóle znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz Quattro czy nie ? (z profilu wnioskuje ze nie)

Bo jesli nie masz ,to jest tylko jeden czujnik ,wiec nie rozumiem dlaczego blad czujnika 2 ?

Wklej pelny opis bledu ,moze masz zle kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam Quattra. pełny błąd

438(0x01B6):6A Czujnik 2 poziomu paliwa Przerwa/zwarcie do plusa Lamp OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty w ogóle robiłeś przy aucie? kodowałeś coś? trochę więcej szczegółów podaj bo w tej chwili to szukanie igły w sianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdziłem i błąd znikł i pokazuje poziom paliwa ale w liczniku tam gdzie jest ile jeszcze można zrobić kilometrów pokazuje 0 km. dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inne pytanie a mianowicie, pokazuje mi wskaźnik że jest paliwa bardzo mało choć w rzeczywistości jest go dużo więcej a komputer w liczniku pokazuje dobrze

wskaźnik temperatury też zaniża jakby samochód był niedogrzany a tak nie jest . Miał ktoś może podobne objawy nie wiem co może być . Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jakiś miesiąc temu zarankowalen moja audi a4 b8 2.0tdi 150 koni auto posiada zbiornik na adblue i po wejściu do samochodu wskaźnik paliwa nie pokazywał pełnego zbiornika więc pomyślałem że pistolet przy tankowaniu odbił za szybko i nie zarankowalen do pełna. Wczoraj zatankowalem do pełna ż znowu nie pokazywał pełnego zbiornika więc po przyjeździe do domu wziąłem kompa i po podłączeniu I wejściu w licznik przeprowadziłem adaptacje wskaźnika poziomu paliwa. Wartość jaka była ustawiona to 128 jest to chyba standardowa wartość, musiałem podnieść ta wartość do 134 żeby wskaźnik pokazywał pełny zbiornik. Moje pytanie to dlaczego tak się stało że wskaźnik paliwa przestał działać poprawnie i czy przeprowadziłem prawidłowo adaptacje ??? Jeszcze dodam że miesiąc temu wskaźnik utrzymywał się bardzo długo w jednej pozycji i po przejechaniu około 150km do 200km wskazówka zaczęła dopiero opadać gdzie zawsze ruszala się po przejechaniu jakiś 60 70 km .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...