Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BFB] reset czujników uderzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

orientuje się ktoś może, czy można zresetować czujnik uderzenia, który odpowiada za poduszki powietrzne? ktoś mi powiedział, że podobno można.

mam wystrzeloną boczną kurtynę i poszuszkę w fotelu pasażera. kupiłem już nowe jaśki, ale sensor ze słupka, bo tam było uderzenie, na pewno trzeba naprawić albo wymienić. lepsze to niż kupować nowe czujniki w serwisie (cena 240zł). pomóżcie plis! :confused4:

Opublikowano

moim skromnym zdaniem kwota 240 zloty w porównaniu do bezpieczeństwa jest niczym

Opublikowano

Przy bocznym zderzeniu nie musisz nic kombinować z czujnikami czy sensorem.

Kasujesz błąd fejsem po linii diagnostycznej CAN ( najlepiej VASem lub Vag Hex Canem)

Następnie zakładasz nowe to co wystrzeliło czyli : kurtynę, pas bezpieczeństwa , poduszkę boczną , ewentualnie czujnik bocznego zderzenia w słupku (o ile nie przeżył - one są wielokrotnego użytku) i jeździsz dalej. :hi:

Opublikowano
  • Autor

moim skromnym zdaniem kwota 240 zloty w porównaniu do bezpieczeństwa jest niczym

dlatego zamiast kombinować z zaślepkami i resetem komputera, kupiłem sobie boczną kurtynę i poduszkę do fotela. kosztowało mnie to 500zł ;) a po co mam wydawać kolejne kilkaset złotych na coś co już mam i co mogę naprawić za grosze?

Przy bocznym zderzeniu nie musisz nic kombinować z czujnikami czy sensorem.

Kasujesz błąd fejsem po linii diagnostycznej CAN ( najlepiej VASem lub Vag Hex Canem)

Następnie zakładasz nowe to co wystrzeliło czyli : kurtynę, pas bezpieczeństwa , poduszkę boczną , ewentualnie czujnik bocznego zderzenia w słupku (o ile nie przeżył - one są wielokrotnego użytku) i jeździsz dalej. :hi:

dokładnie o to mi chodziło! :good: dzięki wielkie!!!!!! :notworthy: zakładam sensor, który mam (jest cały, nienaruszony) i zrobię reset tak jak mówisz. tylko gdzie ja to zrobię? i ile może coś takiego kosztować??

Opublikowano

Niektórzy nazywają to usuwaniem crasha.

Generalnie jest to usunięcie błedu zapisanego w sensorze.

Powinno się zamknąć między 50 a 100pln w każdym warsztacie wyposażonym w legalnego VAGa.

Opublikowano

Od kiedy to vagiem można skasować crash date??

Opublikowano
  • Autor

Od kiedy to vagiem można skasować crash date??

to jak wreszcie jest?? można czy nie można??

Opublikowano

vagiem na pewno nie, jest do tego przeznaczony inny sprzęt. Jaki by to miało sens żeby każdy użytkownik vaga mógł skasować błąd oznajmujący wypadek auta.

Opublikowano
  • Autor

ale rozumiem, że innym programem można?

Opublikowano

Tak :wink4:

Opublikowano
  • Autor

ufffff :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.