-
2.0 TFSI wymiana pompy wody
Po nocnym postoju zaznacz markerem zmazywalnym na zbiorniczku i jeździj ponownie zobacz po tygodniu i będziesz wiedział , co do demontażu to nie jest łatwo ale na pewno nie wymaga demontażu kolektora , pasek i ten alternator czy jak on się nażywa od tego ładowania tego ustrojstwa trzeba zdemontować na chwilę obecną musisz zobaczyć czy i skąd ucieka a później reszta
-
2.0 TFSI wymiana pompy wody
Tak dokładnie 👍
-
2.0 TFSI wymiana pompy wody
Hej miałem podobnie , całą miskę oleju na biało, (zaschnięty płyn ) ale w moim przypadku była to wina uszczelki w chłodniczce oleju więc sprawdź dokładnie stojąc z lewej strony auta za alternatorem w dolnej części tylko rano lub po paru godzinach stania i wieczorem z latarką lub (ciemnym garażu )inaczej nie widziałem u siebie , szybko odparowuje na gorącym więc wstrzemięźliwość wskazana . Ps. Co do części z Chin jako osprzęt silnika nie bawił bym sie , szkoda ryzykować i ewentualnych nerwów Pozdrawiam
-
dziki24 obserwuje zawartość System SOS w Audi A4 B9 , 2.0 TFSI wymiana pompy wody , Virtual cockpit w Audi A4 B9 przestał działać i 2 innych
-
Virtual cockpit w Audi A4 B9 przestał działać
Witam temat z przed sekundy podjechałem pod sklep zamknęłam samochód nie było mnie ok 10 minut , wracam do auta zapalam i widzę ciemność na pulpicie MMO się odpaliło samochód chodzi kierunki widzę na lusterkach że działają dziewki brak po prostu cały virtual nie działa auto 2020r b9 po lifcie . Oczywiście zgasiłem go i włączyłem ponownie to nie pomogło z racji tego że jestem kawałek od domu jadę nim do domu ale nie ukrywam że jestem w szoku ktoś miał podobny przypadek w aucie nie było nic grzebane soft MMI był podnoszony ale to rok temu i pisałem o tym posta. Oczywiście kabel błędy ogarnę ale może ktoś jest mnie w stanie przynajmniej uspokoić bo powiem szczerze takiego szoku nie pamiętam kiedy doznałem po zamknięciu auta z pilota na ok 10 minut wszystko wróciło do normy , mam na myśli vc działa po otwarciu drzwi , przy okazji sprawdziłem wjązki pod maską na pierwszy rzut oka nic nie widać, wszystko wygląda na nienaruszone vc awaria.txt i oczywiście scan zrobiony na szybko Z góry dzięki za pomoc oczywiście będę się odzywał
-
System SOS w Audi A4 B9
Hej poczytaj o Kartach Telemetrycznych M2M
-
Lekkie wibracje podczas odpalania Audi A4 B9 2.0 TFSI
Dziękuję 👊 nie będę polemizował ale śpię spokojnie i nic mu nie dolega 😁 a zapewniam że jestem dość pedantyczny i wrażliwy dźwiękowo 😁 dźwięk nagrałem dla kolegi jak wyżej celem pomocy i chęci uspokojenia kolegi .... Miłego dnia mam nadzieję że pomogłem
-
Lekkie wibracje podczas odpalania Audi A4 B9 2.0 TFSI
Hej eksperyment z przed chwili, maska otwarta telefon na podszybiu nie na silniku (żona nie chciała współpracować 😁) tak to wygląda , nagranie z dźwiękiem żebyś mógł usłyszeć kiedy otwieram drzwi i wsiadam, wtedy samochód się bujnie, później minimalne naprawdę minimalne co do dźwięku auto w zamkniętym garażu przydomowym , więc odgłosy są straszne 😱 PS. Mam nadzieję że pomogłem Screen_Recording_20260109_094836_BubbleLevel.mp4
-
Czy w Audi A4 B9 jest możliwość posiadania klucza cyfrowego Audi Connect?
Witam przepraszam ale nie mogę znaleźć podobnego tematu a w internecie są rozbierane info , czy B9 2020r ma możliwość posiadania klucza cyfrowego ? Po za aplikacją i sprawdzeniem kompatybilności nic więcej się nie dzieje, oczywiście "standardowy "klucz keyless posiadam Z góry dzięki za podpowiedź
-
Aktualizacja MIB w Audi A4 B9
😱w temacie powyższe jest napisana wersja od której wymagana jest aktualizacja całego canboxa a tego już sam nie zrobisz
-
Akcja serwisowa 90TS - sprawdzenie sterownika jednostki komunikacji w Audi A4 B9
Witam otrzymałem odpowiedź oficjalna z serwisu . " Jak wspominałem, akcja ta aktualnie została przez producenta wygaszona. W związku z czym nie ma aktualnie żadnych wytycznych dotyczących konieczność sprowadzania samochodu do serwisu. Odnosząc się do przesłanych przez Pana materiałów i uwag dotyczących nie wymienionego sterownika modułu wzywania pomocy i jednostki komunikacji. Według tej wersji instrukcji, jeśli jest zapisany błąd U142100 - sterownik modułu wzywania pomocy i jednostki komunikacji, brak komunikacji- statyczny, wówczas jest wymagana wymiana sterownika jednostki komunikacji. Podczas diagnostyki ODIS (oficjalne urządzenie diagnostyczne producenta) zapisany błąd był jako sporadyczny, w związku z czym nie było podstaw do wymiany tego sterownika w myśl akcji. Po wykonaniu akcji, kolejna diagnostyka nie wykazała występowania tego błędu, w związku z czym została uznana za skutecznie przeprowadzoną. Jeśli występują jakieś problemy z autem, które uniemożliwiają Panu korzystanie z niego z satysfakcją oczywiście oferujemy pomoc w ich rozwiązaniu. Natomiast jeśli Pańskie obiekcje dotyczą akcji, to w związku z wycofaniem jej przez producenta, zalecamy cierpliwość w oczekiwaniu na opracowanie nowej wersji. W razie potrzeby pozostaję do dyspozycji." Powiem tak jak odpuszczam skoro producent się wycofał liczę że zostanie to ogarnięte jak nie to z chęcią postaram się zmienić wartości jak kolega powyże tylko nie wiem czy jest to możliwe VCDesem Pozdrawiam
-
Akcja serwisowa 90TS - sprawdzenie sterownika jednostki komunikacji w Audi A4 B9
Ja cały czas czekam aż łaskawie serwis odniesie się do błędu w sterownikiu, swoją drogą uważam to za dość lekceważące podejście do tematu i mocno irytujace Oczywiście dam znać jak będę coś wiedział. Ps. Zniknął ci komunikat o akcji serwisowej na MMI 🤔
-
Akcja serwisowa 90TS - sprawdzenie sterownika jednostki komunikacji w Audi A4 B9
Tak i nie według TPI "Ist der Ereignisspeichereintrag „U142100: Steuergerät für Notrufmodul und Kommunikationseinheit keine Kommunikation“ statisch eingetragen, ist das Steuergerät für Kommunikationseinheit zu ersetzen." Według opisu powyżej a to oficjalne zarządzenie, po pojawieniu się błędy sterownik powinien zostać wymieniony, nie jestem za tym żeby walczyć o pierdoły ale jeśli nie ogarną tego teraz to po roku na pewno nikt nie pochyli się nad problemem Zobaczymy ,zgłosiłem sprawę na reklamacje do serwisu serwis zamilkł 😁
-
Akcja serwisowa 90TS - sprawdzenie sterownika jednostki komunikacji w Audi A4 B9
Hej już jestem po aktualizacji Sterownika czas operacji ok 1.5 h ale niestety dziś sprawdzając jak wygląda sytuacja podpiąłem VCDSa i widzę w dalszym ciągu błąd komunikacji 😭 coś czuję że nie obejdzie się bez reklamacji
-
Aktualizacja MIB w Audi A4 B9
Witam ponownie jestem po akcji serwisowej 90ts czas ok 1.5 h ale tu liczę od zdania i odebrania samochodu niestety nie udało mi się zaktualizować MMI, serwisant potwierdził że jest dostępna aktualizacja a jej czas to ok 2h i wymaga kolejnej wizyty koszt ok 1250 zł. Pozdrawiam
-
Aktualizacja MIB w Audi A4 B9
Witam pozwolę sobie napisać, jestem umówiony w końcu na akcje serwisowa 16.10 zgłosiłem też chęć aktualizacji MMi oczywiście w rozsądnych pieniadzach a czy są rozsądne i jakie i najważniejsze czy w końcu ustaną bolączki łączności ? dam znaczy po oczywiście Miłego dnia