Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] reset czujników uderzenia


Sagan

Rekomendowane odpowiedzi

orientuje się ktoś może, czy można zresetować czujnik uderzenia, który odpowiada za poduszki powietrzne? ktoś mi powiedział, że podobno można.

mam wystrzeloną boczną kurtynę i poszuszkę w fotelu pasażera. kupiłem już nowe jaśki, ale sensor ze słupka, bo tam było uderzenie, na pewno trzeba naprawić albo wymienić. lepsze to niż kupować nowe czujniki w serwisie (cena 240zł). pomóżcie plis! :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bocznym zderzeniu nie musisz nic kombinować z czujnikami czy sensorem.

Kasujesz błąd fejsem po linii diagnostycznej CAN ( najlepiej VASem lub Vag Hex Canem)

Następnie zakładasz nowe to co wystrzeliło czyli : kurtynę, pas bezpieczeństwa , poduszkę boczną , ewentualnie czujnik bocznego zderzenia w słupku (o ile nie przeżył - one są wielokrotnego użytku) i jeździsz dalej. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem kwota 240 zloty w porównaniu do bezpieczeństwa jest niczym

dlatego zamiast kombinować z zaślepkami i resetem komputera, kupiłem sobie boczną kurtynę i poduszkę do fotela. kosztowało mnie to 500zł ;) a po co mam wydawać kolejne kilkaset złotych na coś co już mam i co mogę naprawić za grosze?

Przy bocznym zderzeniu nie musisz nic kombinować z czujnikami czy sensorem.

Kasujesz błąd fejsem po linii diagnostycznej CAN ( najlepiej VASem lub Vag Hex Canem)

Następnie zakładasz nowe to co wystrzeliło czyli : kurtynę, pas bezpieczeństwa , poduszkę boczną , ewentualnie czujnik bocznego zderzenia w słupku (o ile nie przeżył - one są wielokrotnego użytku) i jeździsz dalej. :hi:

dokładnie o to mi chodziło! :good: dzięki wielkie!!!!!! :notworthy: zakładam sensor, który mam (jest cały, nienaruszony) i zrobię reset tak jak mówisz. tylko gdzie ja to zrobię? i ile może coś takiego kosztować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagiem na pewno nie, jest do tego przeznaczony inny sprzęt. Jaki by to miało sens żeby każdy użytkownik vaga mógł skasować błąd oznajmujący wypadek auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...