Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z paskiem micro..


Bartek M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowy :) przeszukalem wiele stron na forum i nie znalazlem tego czego szukam..dlatego pozwolilem sobie na zalozenie nowego tematu :) otóz chodzi o polozenie paska micro. Niewiem czy w tych silnikach juz tak jest czy cos mi nawaliło(1.8t 150 chyba aeb) pasek micro pracuje mi normalnie, ale na wiskozie jest on na polowie a druga polowa odstaje na zewnatrz przez co pasek lekko sie nacina. Ma ktos pomysł? co jest nie tak ? Auto niedawno kupilem i niewiem czy to normalne. Prosze Was o pomoc i z gory dziekuje :) jutro dodam fotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pasek "micro" tylko pasek wieloklinowy :wink:

Pasek powinien pracować na całej powierzchni poszczególnych kół pasowych.

Podejrzewam, że u Ciebie jest już zużyty napinacz paska, przez to przekrzywia go i dzieje się tak jak piszesz.

Dla pewności daj fotkę jak to wygląda i wtedy coś może precyzyjnie się podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też myslałem ze to napinacz paska klinowego bo darło mi cały pasek , a okazało sie ze problem lezał w samym pasku, wymieniłem i jest ok. Także musisz tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu bardziej mi to wygląda na nie dokręconą/odkręconą wiskozę.

Weź sobie klucz płaski 17, załóż go na napinacz, pociągnij w prawo, by zluzować pasek i sprawdź czy koło pasowe od wiskozy nie lata luźno.

Można je spróbować także dokręcić. Poniżej dam Ci foty z książki "Sam Naprawiam" jak to mniej więcej wygląda. Obrazek nr. A10-0025 - miejsce na klucz płaski. Obrazek nr. A10-0026 - miejsce zablokowania i dokręcenia wiskozy.

http://postimg.org/image/cgnxw2571/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...