Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Proszę o analize logów avf 1,9 tdi 130ps

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

Jeśli miał by ktoś chwile czasu, to proszę aby rzucił okiem na moje logi.

Głównie chodzi o to, że po odpaleniu czy po włączeniu klimatyzacji autem buja tak około 3 - 5 sek i poźniej juz normalnie pracuje. Mocy mu nie brakuje chodzi bardzo dobrze.

Grupa 13 mnie przeraża, tylko jestem ciekaw czym to jest spowodowane...

dynamiczne:

0 http://vaglog.pl/log_217959.html

1 http://vaglog.pl/log_217960.html

3 http://vaglog.pl/log_217961.html

4 http://vaglog.pl/log_217962.html

8 http://vaglog.pl/log_217963.html

10 http://vaglog.pl/log_217964.html

11 http://vaglog.pl/log_217965.html

statyczne

0 http://vaglog.pl/log_217952.html

1 http://vaglog.pl/log_217953.html

3 http://vaglog.pl/log_217954.html

7 http://vaglog.pl/log_217955.html

13 http://vaglog.pl/log_217956.html

18 http://vaglog.pl/log_217957.html

23 http://vaglog.pl/log_217958.html

bs

0 http://vaglog.pl/log_217949.html

3 http://vaglog.pl/log_217950.html

11 http://vaglog.pl/log_217951.html

Nie wiem czy to istotne ale gdy robiłem logi bs to auto łapało 1,5 tys obr i jak by silnikiem delikatnie rzucało...

Bardzo dziękuje za zainteresowanie moim tematem.. oraz proszę w opinie.

Pozdrawiam


Dodam jeszcze, że jeśli obroty spadają do ~ 800 to też lubi zabujać silnikiem...

Opublikowano

na początek wtryski - korekty są do bani ma 1,2 i 4 cylindrze

grupa 23 wskazuje ujemne wartości - na początek filtr paliwa i ukłąd paliwowy - filtr dawno wymieniany ?

jak wymieniany to przyjrzał bym się ukłądowi zasilania w paliwo

Opublikowano

Trzeba wyciągnąć 4 pompkę i ocenić czy winna jest pompka czy uszczelniacze i gniazdo, jeśli uszczelniacze są ok i da się je ponownie wsadzić trzeba zamienić 4 z 1 pompka. Jeśli korekcję się przeniosą to szukaj jednej a najlepiej dwóch pompek.

Opublikowano
  • Autor

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

Filtr paliwa został zmieniony tydzień temu(champion), na starym filtrze było to samo... Może pompka w zbiorniku już nie domaga ? Ale to chyba nie ma nic wspólnego bo wówczas wszystkie korekty były by na -, Jeśli się mylę to mnie poprawcie...

I tak trzeba będzie zrobić, żeby dziury w tłoku nie wypaliło ( o ile juz tego nie zrobiło )

Jedna rzecz mnie jeszcze zaciekawiła, bo silnik jest ogólnie suchy, lecz od strony rozrządu, zaraz na pierwszym cylindrze widać, że się lekko poci..

Może to wina ten pompy vacum-tandem bo hamulec jest trochę twardy i trzeba go cisnąc żeby zahamować....

Edytowane przez Pawel191

Opublikowano

Według mojej skromnej oceny pompka 4 jest do wymiany 3 do sprawdzenia bo tez brzydko wygląda.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

A więc sprawa wygląda następująco...

Wyciągnąłem 4 wtrysk na którym korekcje były na poziomie 1,6 (oczywiście na dobrym paliwie).

Po wyjęciu wtrysku ukazały mi się takie kwiatki jak na zdjęciach poniżej,-wytarte gniazda pompowtryskiwaczy:

3qg5xope.jpg

Dodatkowe zdjęcia:

<a href=http://zapodaj.net/20e28c54d5196.jpg.html>IMG_0705.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/e02ef8644c826.jpg.html>IMG_0703.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/487997f5b1a03.jpg.html>IMG_0704.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/047b626e45b63.jpg.html>IMG_0706.JPG</a>

<a href=http://zapodaj.net/1a20a3f071af7.jpg.html>IMG_0707.JPG</a>

Oczywiście na pompowtrysku również widoczne ślady wytarcia... ( zdjęcia niestety nie zrobiłem)

Wymieniłem uszczelniacze na nowe lecz tylko tego 4 pompowtryskiwacza.

Wiem, że źle zrobiłem ale nie użyłem nowej śruby mocującej pompowtrysk, oraz ich nie regulowałem tylko przykręciłem tak jak było dotychczas.

Po całej operacji logi na 4 cylindrze wyniosły 2,2 :/

Na drugi dzień kolejny pomiar i wyglądają tak :

13 18 23 http://vaglog.pl/log_222482.html

Dzisiaj ponownie auto logowałem i na 4 cylindrze oscylują na poziomie około 1,0. Tylko, że jak odpalił to chmura białego dymu ( ewidentnie niespalona ropa) przez 5 sekund i później już normalnie...

Powiedzcie mi co w tej sytuacji robić, gdyż auto kupione 2 miesiące temu za bagatela 21 tys zł...

Dodam jeszcze, że mam dostęp do dokładnie takiego samego wtryskiwacza jakie siedzą u mnie tylko czy jest sens wymiany ??? Czy sciągać głowice robić to gniazo ??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.