Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwięszkony pobór prądu po zamknięciu zamka, dziwne 'pykanie' w drzwiach


kbe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z poborem prądu po zamknięciu samochodu. Po odłączeniu i podłączeniu akumulatora mam 50 mA (ok 25 radio, 25 LPG). Jak otworzę i zamknę auto, to przez ok 50 (czasem dłużej) sekund pobór prądu to 400mA, a następnie w ciągu kilku kolejnych sekund rośnie do ok. 1.5A po czym coś 'pyknie' w drzwiach pasażera (wydaje mi się że z przodu u góry; nie brzmi to jak przekaźnik, bardziej jakby jakiś plastik przeskakiwał; czuć drganie jak przyłoży się rękę do boczku wewnątrz) i prąd spada do 50mA. Pompka centralnego wyłącza się normalnie (1,5-2s). Nie byłby to duży problem, ale zdarza się, że prąd nie spada i coś pożera mi cały akumulator :(. Ma ktoś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Jak domykanie powinno działać? U mnie nigdy szyby same się nie domykały. Otwierają się krótkim przycisnięciem przycisku na drzwiach, a żeby zamknąć trzeba przytrzymać aż szyba dojedzie do góry. Można otwierać i zamykać przez kilka minut po wyłączeniu stacyjki. Z kluczyka też nigdy nie zamykało ani nie otwierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie dziala tak, że krótko klikasz, a s,yba idzie do góry aż napotka opór, albo nie klikniesz drugi raz. Może masz coś z pompką, bo to chyba tam to wszystko siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, problem rozwiązany. Przyczyną okazało się... radio. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że radio zaczyna ciągnąć prąd jak trzaśnie się drzwiami albo zamyka/otwiera zamek i tak aż do 'pyknięcia' (najwidoczniej prąd indukuje się w głośniku, idzie na końcówce mocy i wpada ona w jakiś dziwny stan). Na razie odłączam radio i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...