Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana gałeczek w RNS E Chrom


Karol89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj zabrałem się do wymiany gałeczek w rns-e może komuś przyda się ten temat szukałem i nie mogłem nic znaleźć na forum ale może źle szukałem :)

no to więc zaczynamy :

duże pokrętło po prostu wyciągamy i montujemy nowe natomiast do małego potrzebne jest poświęcenie troszkę czasu :)

* przed odłączeniem nawigacji od zasilania musimy mieć ekran opuszczony w takiej pozycji

2015-05-23_132503.jpg

następnie odkręcamy te trzy śrubki

2015-05-23_132526.jpg

Po odkręceniu tych śrubek musimy wypiąć taśmę z ekranu delikatnie ściskamy po boku palcami i wysuwamy w dół

2015-05-23_132942.jpg

2015-05-23_132947.jpg

ekran wyciągnięty teraz przystępujemy do odkręcenia przedniego panelu odkręcamy śruby wokół przedniego panela

dsc018883.jpg

po odkręceniu wszystkich śrubek w koło przedniego panelu musimy odpiąć kostkę białą delikatnie wysuwamy ją w dół i następnie odkręcamy śrubki zaznaczone

2015-05-23_13.jpg

dsc018743.jpg

2015-05-23_134606.jpg

gdy odkręcimy te śrubki musimy bardzo delikatnie odbezpieczyć tą tasiemkę przez wyciągnięcie na bokach czarnych zatrzasków w dół i wtedy delikatnie możemy ją wysunąć

2015-05-23_134802.jpg

odkręcamy tę metalową osłonę gdy ją odkręcimy zostaje wyciągnąć ten plastik, mamy już prawie koniec

2015-05-23_135126.jpg

musimy wypiąć tasiemkę tak samo jak poprzednią odbezpieczamy czarne zawleczki i ją wysuwamy oraz odkręcamy płytkę i delikatnie ją wyjmujemy

2015-05-23_135131.jpg

gdy ją wyjmiemy zostaje nam wyciągnąć pokrętło czarne na srebrne lub odwrotnie

1ho5NI.jpg

Wyciągamy je i montujemy nowe, a później składamy. Życzę miłego rezania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat :naughty: w dużej gałce trzeba coś przerobić żeby pasowała bo u mnie np luzno lata co trzeba zrobić żeby siedziała mocno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat :naughty: w dużej gałce trzeba coś przerobić żeby pasowała bo u mnie np luzno lata co trzeba zrobić żeby siedziała mocno ?

hmm u mnie siedzi tak samo jak ta co była jeśli chodzi o tą dużą bo do tej małej trzeba odciąć dół od tej czarnej i przykleić do tej srebrnej tak to wyglądało u mnie 2015-05-23_152555.jpg

2015-02-06_135517.jpg

a jeśli ta duża jest Ci luźna zobacz może uda Ci się podmienić środki z tej czarnej do tej srebrnej ale wydaje mi się że powinno być wszystko super przynajmniej tak jest u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tą dużą chciałem wymienić i luzno jest , ale chyba zrobie tak jak Mateusz napisał obsadze ją na jakimś kleju czy coś i bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tą dużą chciałem wymienić i luzno jest , ale chyba zrobie tak jak Mateusz napisał obsadze ją na jakimś kleju czy coś i bedzie dobrze

u mnie było wszytko ok było super a nie chcesz spróbować podmienic środów czy nie idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co jeszcze nie patrzyłem na to ale jeśli sie da to spróbuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Karol89

Rozmiar tych gałek pasuje może do BNS'a 5.0?

Masz jakieś numery tych gałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Karol89

Rozmiar tych gałek pasuje może do BNS'a 5.0?

Masz jakieś numery tych gałek?

Niestety nie mam numerów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Karol89

Rozmiar tych gałek pasuje może do BNS'a 5.0?

Masz jakieś numery tych gałek?

Niestety nie mam numerów :/

To może inaczej ;) : Kto lub co jest dawcą? :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8P0 919 069 A taki miałem nr na woreczku a w środku były dwie gałki, do tej małej nic nie przyklejałem od starej wszytko pasowało ładnie , jedynie co to miałem troche więcej srubek do odkrecenia


efekt cieszy ;)

vnvilr9w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr duzej gałki: 8P0 919 069A

Nr malej gałki: 8P0 919 070A

:hi:

:notworthy::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8P0 919 069 A taki miałem nr na woreczku a w środku były dwie gałki, do tej małej nic nie przyklejałem od starej wszytko pasowało ładnie , jedynie co to miałem troche więcej srubek do odkrecenia

efekt cieszy ;)

vnvilr9w.jpg

Tylko po wymianie tej małej bez przeróbki podświetlenie widać bardzo brzydko dookoła gałki, nawet na tej fotce którą wrzuciłeś a w nocy widać to jeszcze bardziej.

Ta przeróbka ma na celu właśnie to, aby podświetlanie było jak w oryginale bez tych prześwitów dookoła.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pozniej zobaczyłem że tak jest :/ bede to musiał przerobić

Mnie też czeka ta przeróbka tylko szukam czarnej gałki jako dawcy.

Gdzieś w necie widziałem film jak to przerobić-chyba na jakimś forum A3 o ile dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso kupowaliście?

możesz trafić z neta jeśli znajdziesz lub w aso w aso będziesz miał pewność że są idealne. Poszukaj w necie pamiętam że ktoś kiedyś sprzedawał części rns-e na allegro i wychodziło to taniej :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...