Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check engine - P0171


sambo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, dziś podczas spokojnej jazdy zapalił mi się check.. Na spokojnie przejechłem 100km i dojechałem do domu. Od razu złapałem sie za diagnostykę..niestety nie mam vaga jeszcze. Dlatego musiało wystarczyć obd II po bluetooth. Błąd p0171 - zbyt uboga mieszanka.. Pomyślałem że skasuje ten błąd po prostu, w momencie kasowania autem zabujało.. i błąd zniknął.. teraz błędu nie ma tylko raz na 10 sekund delikatnie rzuca silnikiem.. obroty 800.. +/- 30

Wiem, że problemów może być kilka.. przede wszystkim sonda i układ dolotowy, ale Czy problemem może być kiepskiej jakości paliwo? Bo dziś tankowałem 95 na nieznanej mi stacji BP..zawsze staram sie tankować na swojej sprawdzonej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest wypadanie zapłonu? Sprawdź błędy może wyjdzie coś więcej.Co do paliwa to też jest możliwe - jeśli chrzczone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów w tym momencie nie ma.. Silnik pomimo palącego sie check'a działał dobrze.. Może mocy troszkę mniej ale staralemvsie jechać powoli.. Problem z rzucaniem zaczął sie w moemencie jak wykasowałem błąd.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co będzie na dobrym paliwie , może to tylko przez paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuje mu 98 sprawdzone i zobaczymy.. Jednak już od przed tankowaniem miał dziwnie wysokie obroty.. Prawie tysiąc.. Na wolnych

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolne obrony trzymał wysoko i wolno spadały to sprawdź zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. Może on nie trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wezmę to pod uwagę :)


Podłączyłem autko pod vcds. Wyrzuca mi dwa błędy:

1.Fuel Trim bank 1 :System too lean
2.Idle control system rpm - higher that expected.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :)

uszkodzony zaworek odmy + kolanko przy podstawce oleju.

Można zamknąć temat :)

Edytowane przez sambo
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...