Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 CAHA- problem z błędami


mazi_ck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie otóż posiadam pewien problem a mianowicie ostatnio wyskoczyły Mi 2 błędy, z czego 1 nie dało się skasować, a drugi i tak wracał po jakimś czasie, oto te błędy:

5340 - Intake Manifold Flap; Bank 1
P2008 00 [032] - Electrical Malfunction


5346 - Intake Manifold Flap; Bank 1
P2009 00 [172] - Short to Ground

Wymieniłem nastawnik klapek kolektora, błędy pieknie się skasowały, Ja zadowolony a tu po kilkunastu km ZONK, wywala check'a.
Wróciłem do domu podpiąłem pod kompa i oto co wywala:

5337 - Intake Manifold Flap Position Sensor (Bank 1)

P2015 00 [237] - implausible signal

Po skasowaniu przejadę kilkanaście/kilkadziesiąt km i check wraca, po podpięciu tylko ten błąd.

I teraz pytanie do Was, co może być nei tak? Czy po wymianie nastawnika, trzeba zrobić adaptację? Jesli tak to jak?

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie pomysły jak rozwiązać sprawę:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawnik z używki? Jeśli tak, to szukaj kolejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mechaniczne uszkodzenie, kolektor do lepszego sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego mam ten sam problem wymieniłem nastwnik na nowy i wywala mi błąd "5337 - Intake Manifold Flap Position Sensor (Bank 1) P2015 00 [237] - implausible signal" w związku z tym mam pytanie czy poradziłeś sobie z tym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie... Zauważyłem tylko że błąd po skasowaniu pojawia się co 2-3 odpalenia- auto jeździ głównie po mieście. Dziś prawdopodobnie zdejmę kolektor choć nie wydaje Mi się żeby tam był problem bo cięgno chodzi lekko:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlatego tez o to pytałem. Jednak bez odpowiedzi

Zauważyłem, że błąd ten pojawia się po kilkukrotnym zgaszeniu/odpaleniu auta- to jeszcze muszę sprawdzić podpinając co chwile pod komputer:) wydaje Mi się że będzie to klapa gaszenia/przepustnica powietrza. Czy ktoś ma jakiś inny pomysł?

Auto ostatnio zrobiło ponad 1200 km po trasie bez żadnego problemu, lecz po kilku odpaleniach/gaszeniach błąd powraca...


Witam.

W ostatnim czasie wymieniłem przepustnice, myślałem że może to coś pomoże, niestety cały czas to samo. Panowie jakieś propozycje?

Edytowane przez mazi_ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...