Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoka temperatura silnika


largo123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój wóz napędza silnik o pojemności 1.6 (AHL). Temperatura na wskaźniku w liczniku podczas jazdy oscyluje w okolicach 97-99~ stopni (jest zazwyczaj na prawdę minimalnie przed tą następną kreską po 90 stopniach lub na niej ale jej nigdy nie przekroczyło) czy to prawidłowa temperatura?

Dodam że sprawdzałem na klimatroniku i na kanale 49 temperatura wynosi tez w okolicach 97~ stopni czyli podobnie jak na liczniku a jak go przy gazowałem na postoju to nawet 103~ ale przez chwile. Na kanale 51 cały czas 90 stopni.

Dodam że dolny wąż od chłodnicy jest zimny, górny ciepły a chłodnica zimna, czy to dobrze? ;)

Ps. Można sprawdzić czy przepływomierz jest dobry w 100%, mechanik nie będzie problemu z oceną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź termostat bo wygląda na to że jest zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wykręcenie i sprawdzenie w wodzie? :)

Tak jest najlepiej. Wszystko widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wąż podłączony do Termostatu jest wciąż zimny a termostat sprawny. Podejrzewam, że może być to awaria pompy wody. Mam teki sam silnik i też podejrzewałem termostat, ale niestety była to pompa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak termostat, mechanik wymienił go i teraz podczas jazdy trzyma cały czas ~90 stopni, wymiana + termostat = 60zł, aż miło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...