Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNSE: nie widzi satelit, pomocy w zidentyfikowaniu kabli!


mateszymanski

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem prosić Was o pomoc w identyfikacji przewodów w mojej RNS-E

W mojej dotychczasowej RNSE miałem padnięty napęd, wymieniłem na nową, sprawną RNSE.

Więc pierwszy raz w tym aucie mogę cieszyć się nawigacją.

Niestety nie ma sygnału satelit, widzi ich zero. I nie wiem czy problem leży w uszkodzonej antenie GPS czy w niewłaściwym podłączeniu.

Mam dużo kabli a do RNSE jest wpięta tylko antena radiowa i jedna z wtyczek oznaczona znakiem zapytania.

Za diabła nie wiem, która z nich jest anteną od GPS bo wszystkie są identyczne.

1. Jedna jest samodzielnym kabelkiem

2. dwie są puszczone w jednej wiązce.

3. Plastikowa wtyczka jest luzem i nie wiem na którą powinna być założona.

4. Do tego dochodzi jeszcze jeden kabel z plastikową wtyczką która również pasuje w miejsce anteny gps.

Mam więc 4 kable które są bardzo podobne i nie wiem do czego służą. I ja już zgłupiałem, proszę o pomoc w identyfikacji kabli, oznaczyłem je kolorami.

W aucie mam jeszcze zmieniarkę (działa), fabryczny zestaw głośnomówiący (nieużywany), bluetooth (działa ale nie używam bo się rozłącza z nowymi telefonami)

1_zps89yihcrh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rns-e masz tylko 3 wtyczki jedna to antena gps druga antena fm i trzecia divercity reszta tych przewodów nie wiadomo od czego może być. Antenę gps masz opisaną skoro nie ma sygnału to albo ona jest uszkodzona lub sama navi. Proponuję zrobić diagnostykę wtedy sporo się powinno wyjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rns-e masz tylko 3 wtyczki jedna to antena gps druga antena fm i trzecia divercity reszta tych przewodów nie wiadomo od czego może być. Antenę gps masz opisaną skoro nie ma sygnału to albo ona jest uszkodzona lub sama navi. Proponuję zrobić diagnostykę wtedy sporo się powinno wyjaśnić

Wiem właśnie, że są miejsca na 3 :)

I wiem tylko która to antena radiowa. Nie wiem która to antena GPS, nie jest opisana - zobacz że na zdjęciu mam tylko zdjęty, luźny plastik i nie wiem który z tych kabli to antena GPS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwie które idą w jednej wiązce to raczej anteny radiowe a ta osobno powinna być GPS. Chyba że ktoś coś tam kombinował. W oryginale anteny radiowe idą razem do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

divercity i fm idą w jednym oplocie antena od gps to któraś z tych z plastikami musisz sam sprawdzić, jeśli nie będzie dalej sygnału gps to zostaje ci zakup zewnętrznej anteny i sprawdzenie jeśli nadal nie będzie sygnału to tak jak wcześniej napisałem może być coś w navi uszkodzone


na zdjęciu ewidentnie widać że był już tam gmerane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś cuda, bo do radia już jest inna, która jest samodzielna :) Tak jak widać na zdjęciu :)

Ktoś tam coś majstrować musiał jeszcze we Francji, może nie bez znaczenia jest że mam wersję cabrio i tam jest inne rozmieszczenie anten?

Sprawdzę pozostałe kable - tylko pytanie - czy po podłączeniu od razu powinien łapać satelity? Czy np trzeba zresetować RNS-E, poczekać trochę itd?

Bo nie wiem czy wystarczy, że na chwilę wkładam kabel i już powinno śmigać a w opcjach powinna pokazywać się większa ilość satelit?

Jak żaden z kabli nie zadziała to kupię jutro zewnętrzną anteną i zobaczę czy ruszy.

Edytowane przez mateszymanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navi widzi satelity bardzo szybko coś tam było dłubane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za pomoc - kabli nie udało się zidentyfikować, ale podjechałem do Naviservice w Józefowie i kupiłem nową antenę - jak ręką odjął. Nawigacja wreszcie ożyła.

Czyli standardowy problem, antena musiała być martwa.

Po podłączeniu nowej anteny natychmiast złapała 4 satelity (człowiek z Naviservice powiedział mi, że nowopodłączona antena potrzebuję około 15 minut na złapanie większej ilości satelit).

Koszt nowej anteny w Naviservice - 35 złotych.

Na razie schowałem ją w skrzynce z bezpiecznikami ale wydaje mi się, że to nie będzie dobre miejsce bo odbiór natychmiast się pogorszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj na podszybie albo za zegary ja tak mam i śmiga bez najmniejszego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również mam problem z rnse, dziś chciałem wyznaczyć trasę w rnse i nie widzi sygnału z satelit, a jeszcze tydzień temu jechałem do Chorwacji i wszystko było ok. Jak wchodzę w nav-info to pokazuje dostępne satelity :0, próbowałem zrobic reset nawigacji, przywracalem ustawienia fabryczne jednak nie przyniosło to żadnego efektu. Czy antena mogła się uszkodzić? W jaki sposób można zdiagnozować taką usterkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...