Skocz do zawartości
IGNOROWANY

215/225? 35/40 ? R19 9J, quattro 2.0tfsi


Lorence

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat, felgi 19" szerokość wszystkich jednakowo 9J, wiem że najlepiej wygląda na tych felgach opona 215/35 tzn przy glebie ale zastanawiam się jak z bezpieczeństwem i komfortem jazdy ?

2.0tfsi jeżdżę raczej dynamicznie, opony polecane przez audi to 4x 235, do tego autem poruszam się codziennie, tak wiec nie będzie maksymalnej gleby ale auto będzie sporo obniżone.

Obecnie mam 235/40/R18 na sline'owej feldze.

zastanawiam się co wybrać, widziałem mamy tutaj sporo amatorów 19" a nawet 20" może ktoś coś podpowie, nie chodzi mi o to jak to będzie wyglądało tylko bardziej o komfort i użytkowanie.

1) 215/35 (idealne do aira i do dużej gleby)

2) 215/40

3) 225/35

4) 225/40 (delikatny naciąg)

wszelkie sugestie mile widziane :)

Edytowane przez Lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz mega obniżenia i konieczności spasowania opon z błotnikiem to nie kombinuj i zakładaj 235/35 lub 225/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat, felgi 19" szerokość wszystkich jednakowo 9J, wiem że najlepiej wygląda na tych felgach opona 215/35 tzn przy glebie ale zastanawiam się jak z bezpieczeństwem i komfortem jazdy ?

2.0tfsi jeżdżę raczej dynamicznie, opony polecane przez audi to 4x 235, do tego autem poruszam się codziennie, tak wiec nie będzie maksymalnej gleby ale auto będzie sporo obniżone.

Obecnie mam 235/40/R18 na sline'owej feldze.

zastanawiam się co wybrać, widziałem mamy tutaj sporo amatorów 19" a nawet 20" może ktoś coś podpowie, nie chodzi mi o to jak to będzie wyglądało tylko bardziej o komfort i użytkowanie.

1) 215/35 (idealne do aira i do dużej gleby)

2) 215/40

3) 225/35

4) 225/40 (delikatny naciąg)

wszelkie sugestie mile widziane :)

Witaj,

Jeśli nie zamierzasz wkładać gwintu lub aira a obniżyć na 1BV czy 1BE lub springami to zdecydoanie 235/35/19.

Przy 9 szerokości powinno być idealnie :D

Jeśli dałbyś dużo węższą to przy ostrzejszym przyspieszaniu lub hamowaniu w zakręcie mogły by być kłopoty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwint już zamówiony :hi: opony chce kupić nówki dlatego mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...