Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 C5] Kodowanie ABS


M_a_N_i_e_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy dzisiaj wymieniałem krzyżak w kolumnie kierowniczej w mojej a6 c5 2001r.

Gdy zamontowałem i odpaliłem ukazał mi się wykrzyknik oraz zapaliły kontrolki ESP i ABS oraz poziomowania.

Błąd jaki zobaczyłem to 01044 moduł sterujący błędnie zaprogramowany oraz 778 czujnik kąta skrętu G85

Podpowie mi ktoś co mam teraz zrobić i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz teraz kodowanie i podaj , jak masz koła na wprost jaki masz kąt skrętu w blokach pomiarowych w ABS ( chyba grupa 005 )

Żeby zakodować ABS/ESP - musisz się zalogować a potem dopiero kodowanie - jaką masz konfugurację auta? silnik , napęd , hamulce przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie mam więcej sprawdzić więc napiszę co wiem:

Bloki pomiarowe 005

sssss_zpsumel7xab.jpg

Model a6 c5 Allroad 2.7BiTurbo tiptronic quattro hamulce 4tłoczki na koło, abs,esp poziomowanie

Edytowane przez M_a_N_i_e_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy ruszaniu kierownicą zmieniają się wartości kąta skrętu ( steering angle )? a ten błąd 00778 to jaki typ dokładnie bo jest ich kilka

Login powienieneś mieć 07497 a kodowanie 06397

Czyli żeby zakodować najpierw Logowanie , potem kodowanie , potem adaptacja czujnika kąta skrętu:

Logowanie/Login - wbijasz 40168

Wchodzisz od razu w Basic Settings/Nastawy podstawowe - grupa 001 i go , po chwili powinno być OK


tu masz świetny filmik instruktażowy:

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo mi to pomogło.

Dzisiaj przysiadłem, niestety ESP i ABS cały czas się paliły nawet po kodowaniu...

Więc skusiłem się przejechać kawałek autem, i po jakiś 5km zgasła jak ładnie wszedłem w dwa łuki :) problemy znikły a dodatkowo zaadoptowałem całe zawieszenie .

Dzięki

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...