Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kolizja parkingowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dot. tych przetarcia boku kolizja parkingowa, kobieta się nie zmieściła o otarła bok + lusterko, czy wg. Was malować elementy, czy wystarczy jakaś polerka itp. Zakładam, że przy malowaniu elementów i tak trzeba zrobić polerkę całego samochodu, żeby nie było dużej różnicy między resztę samochodu. Brane są pod uwagę w zależności od wyceny przez pracownika allianz:

1. Jak wyceni za mało to oddać do ASO audi i niech wszystko sami zrobią,

2. Jak wyceni "normalnie" oddać do dobrego lakiernika żeby zrobił porządnie i może coś zostanie :)

A tak wogóle to na ile można liczyć albo ile można się domagać za takie obtarcie boku? i co najlepiej wybrać ?

----- sprawdzaliśmy kawałek na drzwiach i na dobrą sprawę wystarczyłby kupić dobry środek np. Zymol HDC Cleaner glinka itd i pewnie trochę własnej pracy by zeszło bo raczej nie jest to głębokie przetarcie, chociac nadkole trochę gorzej wyglądają - bardziej powierzchnia lakieru, chociaż mogę się mylić.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg


Jest ktoś, kto się w tym orientuje i doradzi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drzwiach masz zdaje się wyłącznie wtarty lakier z auta owej pani, więc tu możliwe jest, że wystarczy sama polerka (choć ja bym nie ryzykował). Rzeczoznawca powinien zakwalifikować 5 elementów do naprawy (malowania) i jak na mój gust, jest to szkoda w granicach 3-4 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. A jak to się ma do całości samochodu, bo skoro 5 elementów zostanie pomalowanych to wiadomo, że będzie różnica w porównaniu z resztą samochodu. A cel jest taki i zresztą przepisy tak stanowią, że mamy prawo, aby pojazd był przywrócony do stanu początkowego tj. w tym przypadku nic tu nie było malowane i wszędzie lakier był taki sam. Dlatego poza malowaniem nie powinna być jakaś polerka, cieniowanie itp? Bo jakby nie patrzeć to są dodatkowe koszta.

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ze zdjęć wróżyć ale przednie i tylne drzwi po polerce powinny wrócić do pierwotnego stanu, natomiast błotniki przynajmniej ze zdjęć wyglądają jak by nadawały się do lakierowania. Wycena w granicach 3 tys powinna być na spokojnie.



A jak to się ma do całości samochodu, bo skoro 5 elementów zostanie pomalowanych to wiadomo, że będzie różnica w porównaniu z resztą samochodu.

Jak będzie dobrze zrobione to nic nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej napisano ok 3-4 tys powinienes dostac, wiec bierz opcje nr 2 :) Bo na moje to za lakiernika max 1500 powinienes zaplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


poza malowaniem nie powinna być jakaś polerka, cieniowanie itp?
Przecież te czynności są częścią składową naprawy (przygotowanie powierzchni, wypełnianie ubytków, lakierowanie, cieniowanie, polerka).

przepisy tak stanowią, że mamy prawo, aby pojazd był przywrócony do stanu początkowego tj. w tym przypadku nic tu nie było malowane i wszędzie lakier był taki sam.

To poproś ubezpieczyciela, żeby spowodował cofnięcie czasu, do momentu zanim ta niedobra kobita pojawiła się na parkingu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ok, rozumiem, no to teraz czekam na oszacowanie szkody i dalej zobaczymy.

Temat do zamknięcia, sprawa załatwiona pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...