Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyczepka samochodowa-za duże DMC


OK56173

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie wiem czy ktoś przerabiał też kiedyś ten temat,mianowicie,zakupiłem przyczepke w OBIku,zarejestrowałem,jednak teraz się okazało,że maksymalna jaką moge ciągnąć bez hamulca to 680kg DMC,ta została zarejestrowana na 750 DMC gdyż takie dostałem papiery do niej,oczywiście jako przyczepa lekka, z formalnej strony nie mogę jej teraz ciągnąć.Czy istnieje jakaś możliwość aby zmienić w dowodzie rejestracyjnym DMC przyczepki,tak abym był spokojny w razie kontroli misiaczków?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno to zmienić. W czasie rejestracji auta zadbałem o to aby mieć właściwy wpis o możliwym uciągu przyczepy.Może tam szukaj rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w DR nie zmienisz ponad to co homologacja samochodu przewiduje.

Wg informacji które zgromadziłem (oczywiście niczego Ci nie zagwarantuję) liczy się ładunek jaki aktualnie ciągniesz na przyczepce.

Nie zawsze idzie to policzyć, niekiedy można. Kwestia na jakiego policjanta trafisz...

Mam dwa auta, A4 ma w O1 750kg, więc przyczepkę mogę ciągnąć bez problemów. Drugie ma 450kg i co - miałbym zmieniać DMC przyczepki pod drugie auto? Bez sensu.

Patrząc po DMC przyczepki i O1 z DR auta to nawet pustej nie móglbym ciągnąć drugim autem...

DMC przyczepki zmienisz bez problemów - wystąp do sprzedawcy o to. On od producenta dostanie homologację pod konkretne DMC. Zwykle przyczepki lekkie produkowane są z DMC od 400 do 750kg.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,wystosuję pismo do producenta przyczepki może wyśle mi nową homologacje i da rade to zmienić w wydziale komunikacji,tak aby przynajmniej DMC przyczepki zmienić.Moje a4 w polu O.1 ma 1300kg(przyczepa z hamulcem) i O.2 680kg (bez hamulca),o te 70kg za mało,a myślałem,że wystarczy kupić,zarejestrować i można ciągnąć;)Jak coś mi się uda zmienić w tej kwestii to napisze,może komuś też to kiedyś będzie potrzebne;)


Witam.Temat z przyczepką zakończony,sprzedawca przysłał nowe świadectwo homologacji,tabliczkę znamionową oraz nowe świadectwo zgodności,z kompletem dokumentów Wydział Komunikacji po małych przebojach zmienił DMC na 650kg,oczywiście nowy dowód rejestracyjny musiał być wydany.Jeśli ktoś kiedyś będzie miał podobny problem sprawa jest do rozwiązania.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...