Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pukanie pod autem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam nie znalazłem tego tematu na forum wiec zadam pytanie mam 1,6 benzynke i czesto przy odpalonym aucie dochodzą mnie trzaski jakby wode na gorący metal wylał takie dziwne bulgotanie dochodzi to z pod auta z za prawego przedniego koła

jak zajrzałem pod auto to wyprowadzona jest tam przy progu za kołem taka nie gruba rurka z tego co pamietam zasysa powietzr czy ktos mi wyjasni od czego ona jest i czemu czasem takie dziwne odgłosy z niej dochodzą co jest tego powodem

pozdrawiam savik :a4fan: :biggrin:

Opublikowano

Zasysa powietrze?

Ja bym obstawiał tłumik ;]

Opublikowano

A może to z klimy (jeżeli masz) spływ skroplin ;)

Opublikowano
  • Autor

napewno nie tłumnik zaraz za kołem jak zajrzysz jest osłoniety blachą z progu taki jak palec przewodzik w sumie to rurka i jak paluchem tam do tej odcietaj koncówki dotkne to raczej zasysa a gdy czasem słychac te odgłosy z tamtąd dochodzące to je tłumi wiec na bank to z tamtąd słychac poza tym sprawdzaqłem znajomy ma 98 rok auta tez taki dżinks ma wiec to nie zadna przeróbka

a co do klimy to nie załanczam mysle ze moze odpowietrzenie układu chłodniczego albo cos

doradzcie

savik

Opublikowano
A może to z klimy (jeżeli masz) spływ skroplin ;)

Jest tak jak napisano wyżej, ale dlaczego bulgocze :eek:

Opublikowano
chudineze napisał/a:

A może to z klimy (jeżeli masz) spływ skroplin ;)

Jest tak jak napisano wyżej, ale dlaczego bulgocze :eek:

Jeżeli to jest od klimy i bulgocze to myślę że tam powinna być jeszcze chyba jakaś pompka która to wypluwa i pewnie jest zepsuta i dlatego tam bulgocze bo nie można tego odprowadzić na zewnątrz.

a co do klimy to nie załanczam

możesz nie załączać ale tam pewnie pozostało jeszcze po tym jak załączałeś i chlupie ;)

Opublikowano

Nie jest to klima ani odpływ skroplin

Widok od spodu

rurka1.jpg

Po odkręceniu nadkola ukazuje się to

rurka2.jpg

A dalej z tego ustrojstwa tutaj

Do tedo małego z kabelkiem :wink:

rurka3.jpg

Do tego ustrojstwa dochodzi jeszcze przewód paliwowy

Opublikowano
Nie jest to klima ani odpływ skroplin

Rzeczywiście strzeliłem babola :redface:

Ale postaram się poprawic :wink:

Jest to odpływ skroplin tyle, że nie z klimy.

To co widac na drugim zdjęciu to filtr z węglem aktywnym, w którym zatrzymywane są opary z przewodów odpowietrzających zbiornika paliwa.

Opary te co pewien czas są odprowadzane z powrotem do silnika, za udziałem zaworu który widac na trzecim zdjęciu, i spalane.

A tą rureczką, którą widac na pierwszym zdjęciu to normalnie woda jest odprowadzana z tego filtra.

A te dziwne odgłosy to zapewne dźwięk pracy tego zaworu.

Tym razem jak sądzę prawdę już napisałem :biggrin:

A tutaj też trochę na ten temat: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5541

OT: Chciałem dobrze, a wyszło jak zawsze :exclaim:

Zdjęcia bardzo pomogły :wink:

A to nadkole to specjalnie na tą okolicznośc odkręcałeś???

Opublikowano
A to nadkole to specjalnie na tą okolicznośc odkręcałeś???

Nie no tak z nudów :wink:

Opublikowano
A to nadkole to specjalnie na tą okolicznośc odkręcałeś???

Nie no tak z nudów :wink:

Sorka za OT, ale muszę Kolegę za to pochwalic :quattro:

Opublikowano
  • Autor

czesc

dziekuje za wyczerpującą odpowiedz na moje pytania już sie uspokoiłem ze to ptawie normalne i wyjasniania to pare kwestii które mnie niepokoiły związane z tym tematem

oj dzieki wielkie no i zdjęcia sie znalazły

szacunek dla wszystkich

a teraz zabieram sie do szukania rowiązania na twz jazde z odkreconym kurkiem łoj jak mi sie nieraz zapowietrzyło to az wskaznik [powietrza na 0 spadł

pozdrawiam savik

[ Dodano: 05-02-2007, 18:56 ]

podesle moze ktos link bądz temat w którym opisują problem z zapowietrzaniem sie zbiornika paliwa (jazda na odkreconym kurku ) pozdrawiam

savik

Opublikowano

Znalazłem coś takiego:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53819

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=42393&highlight=odpowiet%2A+zbior%2A+pali%2A

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=40568&highlight=odpowiet%2A+zbior%2A+pali%2A

Może odrobine pomoże (chociaż dużo nie jest tam napisane).

Wydaje mi się, że chodzi o ten wąż idący od zaworu do filtra (ale to tylko moje przypuszczenia) :question:

Opublikowano
  • Autor

dzieki Staniek i pozdrawiam temat uważam za zamkniety

do kliknięcia

savik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.