Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż szyby z ramką w przednich lewych drzwiach od strony kierowcy


Sokrates

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Odkręciłem wszystkie czerwone i pomarańczowe śrubki pokazane na tym rysunku u góry

...ale wychodzi mi przód okna z prowadnicami i ramkami od strony lusterka,

a od strony klamki do drzwi nawet nie drgnie. O czymś zapomniałem?
Nawet odkręciłem te 2 śrubki z boku na środku drzwi przy zamku od drzwi - ale nic to nie dało.

Może ktoś mi pomóc, może trzeba zdjąć tą cała gumę wokoło drzwi , albo te wycieraczki na dole okna.

Może są tam gdzieś jeszcze jakieś spinki/zaczepy.

Sam już nie wiem dla czego ten tył nie chce wyjść.

Mowa oczywiście o A4 B6 z 2003 , Sedan. Elektryczne szyby i lusterka na przodzie.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej gumy zewnętrznej na ramce drzwi nie trzeba zdejmować,pomimo że w tym opisie jest odchylona,wystarczy zdjąć uszczelke wewnętrzna,gdzieś tam jest tez film wrzucony do któregoś posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, pomogło.

Mam jeszcze pytanie odnośnie już montażu lusterek el. w drzwiach lewych , od strony kierowcy.

Siedziałem dzisiaj i nie mogę tego spasować do kupy. Dodam że drzwi lewe są od anglika, ale cała ramka z szybą i prowadnicami oraz lusterka od polskiej wersji.

Gdzieś tam czytałem że lusterka od anglika nie pasują , ale to chyba nie dotyczy mnie kiedy mam wszystko od polskiego oprócz tej blach w którą wszystko się wkłada?

Ma ktoś jakiś tutorial jak montować el. lusterka do drzwi?

Tam jest taki styropian miedzy blachą a lusterkiem , może go wywalić i będzie dobrze.

Z tego co widzę to lusterko montuje się do tej ramki z prowadnicami i szybą dlatego wyszedłem z założenia że powinno to pasować do siebie skoro te części są polskie.

Tylko sama blacha od drzwi jest angielska.

----------------------------------------------------------------------------------------

No dobra poczytałem trochę na forum i znalazłem rozwiązania na swoje problemy.

Rozłożyłem i złożyłem całe drzwi.

...i teraz mam pytanie ;-)
Światełka w drzwiach świecą przy otwartych i gasną przy zamkniętych.
Okno pasażera się otwiera i zamyka.
Ogrzewania lusterek i głośników niestety nie sprawdzałem.

...ale nie działa mi szyba kierowcy (w drzwiach) - nie reaguje w ogóle.

Wszystko przełożyłem ze starych drzwi (polskich/niemieckich) do nowych (angielskich).

- Ramę z szybą i prowadnicami oraz tym systemem ori. Silniczkiem do szyb oraz z taką kostką do której podłącza się wszystkie kable.

Wymieniłem nawet kable od łączenia z samochodem do połączenia z tą kostką już w drzwiach.

Zostawiłem tylko zamek do otwierania w tych angielskich drzwiach, przewód który idzie od kostki do której się wszystko podłącza w drzwiach do zamka w drzwiach.

No i blacha.

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć dla czego nie działa mi opuszczanie/podnoszenie szyby w wymienionych drzwiach?

Edytowane przez Sokrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...